Şaşkın Bakana, Şaşkın Müsteşar

Şaşkın Bakana, Şaşkın Müsteşar

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Uzm.Dr.Orhan F.GÜMRÜKÇÜOĞLU hastanelere yolladığı genelge de "Bakanlığımız her türlü sağlık hizmetinin hasta haklarına saygılı ...

Modern Çağ da herkesin elindeki cep telefonları hem kamera hem fotoğraf makinası da olurken Sağlıktaki müsteşarın bu konuyu bilmemesi garip değil mi ?
Ama burası Türkiye...
Aşagıda genelgeyi aynen yayınlıyoruz.
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Uzm.Dr.Orhan F.GÜMRÜKÇÜOĞLU hastanelere yolladığı genelge de
"Bakanlığımız her türlü sağlık hizmetinin hasta haklarına saygılı, halka kolay ulaşılabilir hakkaniyetli, halkımızın beklentilerini karşılayabilecek nitelikte kaliteli, sürekli, çağın ve modern tıbbın ve tıp teknolojisinin gereklerine uygun ve halkımıza yaraşır biçimde sunulmasını hedef edinmiştir.
 Bakanlığımızca yapılan düzenlemelerle birlikte hastanelerimizdeki uygulamalar neticesinde hizmette önemli gelişmeler kaydedilmiştir.
 Yürütülen bu hizmetlere gölge düşürülmemesi ve istismara yönelik uygulamalara fırsat verilmemesi bakımından, sağlık kurum ve kuruluşlarımızın huzur ve sükunet içerisinde hizmet verebilmesi ve mahremiyet haklarının korunması için, kurum/kuruluş sahasında fotoğraf yada kamera çekimi yapılmaması, kurum/kuruluş amirinin onayı ve geçerli bir gerekçe olmadan bu tür faaliyetlere izin verilmemesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.