OTSO plaket dağıttı

OTSO plaket dağıttı

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO), 2004-2005 yıllarında kurumlar vergisi, gelir vergisi birincileri ile ihracat ve istihdam oluşturma potansiyelleri açısından ilk sırayı alan firma ve iş adamlarını plaket ile ödüllendirdi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO), 2004-2005 yıllarında kurumlar vergisi, gelir vergisi birincileri ile ihracat ve istihdam oluşturma potansiyelleri açısından ilk sırayı alan firma ve iş adamlarını plaket ile ödüllendirdi.

   Balıktaşı Otel'de gerçekleştirilen plaket törenine AK Parti Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz, Ordu Valisi Dr. Said Vakkas Gözlügöl başta olmak üzere protokol mensupları ve iş adamları katıldı.

   Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan OTSO Başkanı Ömer Aydın, Türkiye'de vergi mükellefi olmanın zorluğuna dikkat çekti. Türkiye'de vergi mükellefi olmanın 'kümesteki kazlar' ya da 'yaban kazları' olarak isimlendirildiğine dikkat çeken Aydın, "Bunun asıl sebebi gider esaslı vergi uygulamasını oturtamayışımızdan kaynaklanıyor.

   İşi beyanata bırakırsanız olmaz. Çünkü cesareti olan beyan etmez ama devletine saygısı ve bağlılığı olan beyan eder. Beyan eden ettiğiyle kalırken beyan etmeyen haksız bir servete sahip olur" dedi. Aydın, bu gecede plaket alacak olanların Ordu ili ekonomisinin can damarını oluşturduğuna da dikkat çekti.
OTSO'NUN ORDU EKONOMİSİNE DEĞER             KATANLAR  LİSTESİ
Konuşmaların ardından 2004-2005 yıllarında kurumlar vergisi, gelir vergisi birincileri ile ihracat ve istihdam oluşturma potansiyelleri açısından Ordu ili ekonomisine katkıda bulunan firma ve kişilere plaketleri verildi. Gecede plaket alan kişi ve firmalar şunlar: Ordu Yağ Sanayi A.Ş., Poyraz-Karlıbel A.Ş., Çamsan A.Ş., Gürsoy Tarımsal Ürünleri Gıda A.Ş., Doğuş Çay A.Ş., Gürsoy Tarımsal Ürünler A.Ş., Özenginyurt Fındık Ltd. Şti., Yürür Gıda A.Ş., Mustafa Türkmen, Ye-Da Sanayi A.Ş., Akın Koll. Şti., Altaş Petrol A.Ş., Şenocak Gıda A.Ş., Poyraz Tarımsal Tic.A.Ş., Servet Şahin, M. Can Yazıcı, Ender Yıldıran, Fahri Kalyoncu, İdris Yıldız, Emin Şenyurt. OTSO Meclis Başkanı Atilla Kalpaklı, Ordu Valisi Said Vakkas Gözlügöl'e, Ordu'da görev yaptığı süre içinde gösterdiği gayretleri çalışmalardan dolayı 'hizmet ve şükran' plaketi takdim etti.
SERVET ŞAHİN'E 'ONUR' PLAKETİ
Gecede 29 yıl boyunca oda meclisinde kesintisiz görev yapan, meclis başkanlığı, yönetim kurulu başkan vekilliği ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulunan, aynı zamanda son 20 yılda iki kez vergi rekortmeni olma başarısını gösterdiği gibi hemen her yıl vergi sıralamasında ilk 5'e giren Eczacı Servet Şahin unutulmadı.

   OTSO Başkanı Ömer Aydın, Servet Şahin'i bir plaketle onurlandırarak başarısının devamını diledi. Aynı gecede 12 yıl boyunca OTSO Başkanlığı'nı yürüten Ömer Aydın'a Meclis Başkanı Atilla Kalpaklı hizmet plaketi takdim etti. 15 yıl oda meclisinde görev yapan Selami Gürsoy'a plaketini OTSO Başkan Yardımcısı Haluk Karamanoğlu, 13 yıl kesintisiz oda meclisinde görev yapan Yılmaz Altaş'a plaketini OTSO Başkan Yardımcılarından Aşkın Baş takdim ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.