ODÜ-Kent Konseyi İşbirliği

ODÜ-Kent Konseyi İşbirliği

Çocukların bilimsel düşünme, soru sorma yeteneklerini arttıran, bilim ve sanatın etkin yüzü ile tanışma imkanı sunan Ordu Üniversitesi “Çocuk Üniversitesi” 2 Temmuz-23 Temmuz 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, proje kapsamında yer verilecek

Çocuk Üniversitesi 2 Temmuz 2012 Pazartesi günü Ordu Üniversitesi Kurumsal Gelişim Koordinatörlüğü ve Ordu Kent Konseyi Çocuk Meclisi ortaklığında eğitim öğretim faaliyetlerine başlıyor.

 

ODÜ-Kent Konseyi İşbirliği

                    

Genç  Ordu Üniversitesi, geleceğin bilim insanları ve sanatçılarına erken yaşta üniversiteli olma bilinci kazandırıyor. Özellikle son 10 yılda dünyada önem kazanan Çocuk Üniversiteleri  sosyal, kültürel ve bilimsel anlamda gelişimi destekliyor. Üniversitemiz ise yeni bir anlayışla çocukların bilimsel platformda bilgi edinmelerine fırsat veriyor.

odü-ana-giriş-400.jpg

Gerçekleştirilen programların, çocuklara üniversite ile diyalog  içerisinde olma imkanı vereceğine değinen Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ; “ Çocuklarımıza bilimsel düşünmeyi öğretmeyi hedefliyoruz” dedi.   Geleceğin bilim adamları olarak akademik çalışmalar yapacak olan çocukların, erken yaşlarda Ordu Üniversitesi çatısı altında buluşmalarından duyduğu mutluluğu ifade ederek, şu görüşlere yer verdi. “Belli yaş gruplarından çocukların ilk kez üniversite havasını bizlerin arasında  teneffüs etmeleri son derece heyecan ve gurur verici.  Onları üniversite ortamı ile tanıştırmak, şimdiden üniversite bilincini aşılamak  istiyoruz. İlgilerini  bilim ve sanata yönlendirerek farkındalık oluşturmayı hedefliyor, öğrenirken eğlenen çocuklarımızın özgüven sahibi bireyler olarak yetişeceklerine inanıyoruz. Burada alacakları eğitim, kuracakları dostluklar hakikaten onların hayatında önemli bir yer tutacak. Diğer taraftan gelişirken geliştiren Ordu Üniversitesi her zaman ilk üniversiteleri olarak anlam kazanacak. Yine ilk kez karşılaşacakları akademik kadro belki onların hayatını şekillendirmek adına önemli bir örnek oluşturacak. Her biri üniversiteli olmak üzere  çalışmalarına daha bilinçli devam edecek. Üniversite nedir, araştırmalar nasıl yapılır, bilimsel anlamda laboratuarlarda ne şekilde çalışmalar gerçekleştirilir?  gibi pek çok soruya cevap bulacaklarına inandığımız program kapsamında uzman öğretim elemanlarımız bilgi ve deneyimlerini çocuklarımıza aktaracaklar. Bu yönü ile de son derece önemli bulduğum Çocuk Üniversitesi’nin başarılı öğrencilerini şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Çocukların bilimsel düşünme, soru sorma yeteneklerini arttıran,  bilim ve sanatın etkin yüzü ile tanışma imkanı sunan Ordu Üniversitesi “Çocuk Üniversitesi” 2 Temmuz-23 Temmuz 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, proje kapsamında şu programlara yer verilecek.

 

EĞİTİMİN ADI

BÖLÜM/FAKÜLTE VE YA MYO

SÜRESİ

KATILIMCI GRUBU

Böcek Şenlik Okulu

Bitki Koruma/Ziraat Fakültesi

1 Gün

Okul Öncesi ve /8-14 Yaş

Küçük Bahçıvanlar

Bahçe Bitkileri/Ziraat Fakültesi

2 Hafta

4-5. Sınıflar

Su Okulu

Biyoloji/Fen-Edebiyat Fakültesi

2 Gün

4-8. Sınıflar

Toprak Bilim Okulu

Toprak/Ziraat Fakültesi

1Gün

4-5. Sınıflar

 

El Sanatları Okulu

Geleneksel el Sanatları/MYO

3 Gün

8-14 Yaş

İletişim Okulu

Güzel Sanatlar Fakültesi

1 Gün

8-14 Yaş

Drama/Temel Müzik

Güzel Sanatlar Fakültesi

3 Gün

4-8. Sınıflar

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.