Coşkun Özbucak Merzifon Kitap Fuarı’na Katılıyor

Coşkun Özbucak Merzifon Kitap Fuarı’na Katılıyor

Merzifon Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Merzifon Kitap Fuarı 29 Nisan - 07 Mayıs 2023 tarihleri arasında olacak. Fuara yayınevi ve yazarların katılımının her yıl arttığını belirten Coşkun Özbucak, kendi etkinliğinin 4 Mayıs ve 6 Mayıs tarihlerinde o

COŞKUN ÖZBUCAK MERZİFON KİTAP FUARI’NA KATILIYOR

img-6413.jpeg
Yazar Şair Coşkun Özbucak, 6. Merzifon Kitap Fuarı’nda “Emek ve Ekoloji Mücadelesinin Edebiyata Yansımaları” konulu panelde sunum yapıp kitaplarını imzalayacak.
Merzifon Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Merzifon Kitap Fuarı 29 Nisan - 07 Mayıs 2023 tarihleri arasında olacak. Fuara yayınevi ve yazarların katılımının her yıl arttığını belirten Coşkun Özbucak, kendi etkinliğinin 4 Mayıs ve 6 Mayıs tarihlerinde olduğunu söyledi. Fuar hakkında bilgi veren Özbucak, “Fuara, öykü Dilek Ağacı, Deneme Tünelden Çıkış ve şiir Sevgi Yeşertir Umudu kitaplarımla katılacağım. Merzifon Kitap Fuarı’na katılan yayınevleri ve yazaimg-6414.jpegrların sayısı oldukça fazla oluyor. Bu yıl Merzifon Çevre Platformu da katılıyor. Alanlarıyla ilgili bir çalışmada yer almamızı talep ettiler. İzmir’den Özer Akdemir’le birlikte katılıyorum. ‘Emek ve Ekoloji Mücadelesinin Edebiyata Yansımaları” konulu panelde sunum yapacağım. Ayrıca üç gün platformun standında imza günlerine katılacağım.” dedi.
Kitap fuarları daraltılmamalı
Kitap fuarlarının yazarla okuyucuyu yan yana getiren etkinlik olduğunu belirten Özbucak, “Fuarlar yazarlar ve okuyucular için önemli yerler. Yazan ve okuyan buluşuyor. Bu nedenle kitap fuarlarına katılım sınırlaması konulmamalı. Katılmak isteyen yayınevlerine ve yazarlara yer verilmeli. Ancak son zamanlarda kitap fuarları “tekleşmeye” başladı. Oysa kitap fuarları özgürlüğün en üst seviyede olduğu yerler olmalı. Merzifon Kitap Fuarı’nın böyle olduğunu öğrendim. Katılan yayınevi sayısı ve yazar, şair, uzman katılımı oldukça fazla.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.