Yıldız ERİŞ AKATA

Yıldız ERİŞ AKATA

Seçimler bitti ...Vatana Millete hayırlı olsun....

Seçimlere dört gün kala ,helikopter kazasının şokuna kilitlenen Türkiye , günlerce süren enkaz arama çalışmalarının ardından ,B.B.P.genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin ölüm haberleri ile sarsıldı.

Tüm ülkemizi derinden üzen bu acı olayın ertesinde ,siyasi partiler üç günde olsa mitinglerini iptal ettiler ve böylece derin bir sessizliğe bürünen siyaset arenası ,bu dünyanın sonu olmadığını ,sonun başlangıcının bir gün mutlak akıbet olduğunu hatırlayarak kavgalarını ertelemek zorunda kaldılar.

Acı da olsa insan söylemeden edemiyor,ne demiştim seçimden önceki yazılarımdan birinde ,lütfen nezaket ,diye seslenmiştim bu satırlardan , duyulmayan cılız sesimle ,ama asla böyle bir sebepten ötürü susacaklarını tahmin edemezdim ,çok yazık oldu ,çok acı oldu ,sustular,onlarda içleri yanarak sustular.

Hayat devam ederken bizlere kendi gerçeklerimizi işte böyle hatırlatıyor ne yazıkki.Bu dünya Sultan Süleymana kalmadı ,hiç birimize kalmayacak , biliyoruz elbette ama neden bu kavgalar ,neden bu ihtiraslar , makamda , koltukta ,başkanlıkta, Başbakanlıkta hepsi geçici ,fani dünyada baki kalan bir hoş seda olabilirsek ne mutlu ,gerisi külliyen boş .

Tabiki herşeye rağmen hayat devam ediyor ,elbetteki dünya işleride devam etmek zorunda ,seçimler yapıldı ,yeni başkanlar mazbatalarını aldılar , vazifelerine başladılar .Hepsine başarılar diliyor ,hepsini kutluyorum.

Vatana Millete hayırlı olsun.Yıllar çabuk geçer ,unutmamak lazımki birkaç yıl sonra yine seçim olacak ,her şey sil baştan yeniden başlayacak ,hep olduğu gibi ,hep olacağı gibi...Yarın çok uzak değil ,günler göz açıp kapayana kadar geçer ,birde bakarsınız yine seçim dönemine gelmişiz ...

İşte hayat bu ...Demokrasi bu ..Zamanı gelir yeni seçimler yapılır ,Milletimiz kararını verir ...Gelecek seçim zamanına kadar Belediye Başkanlığı görevi için adaylardan birini seçer ,ona görev verir ,gelecek seçim zamanına kadar emaneten ....

Yeniden seçilen Başkanımız Sayın Seyit Torun,a başarılar dilerken , seçimlerin tüm Ülkemiz için tekrar hayırlı ,uğurlu olmasını temenni ederim...Saygılarımla ....

Önceki ve Sonraki Yazılar