ORDU’LU NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI İSTER ?

ORDU"LU NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI İSTER ?

ORDU"LU NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI İSTER ?

Ordu"lu seçmen nasıl bir Belediye başkanı ister? Veya nasıl bir Belediye başkanı istemez?
Ordu"lu, Belediye Başkanının öncelikle dürüst,şeffaf ve samimi, alçak gönüllü, modern biri olmasını ister.
Kendini beğenmiş,sonradan görme, partizan ve ideoloji bezirganı, cemaatçi ve tarikatçılardan destek alarak seçilen bir belediye başkanı istemez..
Ordu"lu, Belediye Başkanının gerçek bir Atatürkçü, demokrat, laik ve çağdaş, ufku geniş,müteşebbis biri olmasını ister..
Belediyenin yatırımlarıyla şehrin lokomotifi , hizmetleriyle halkın hizmetkarı olsun ister..
Kendi parti yandaşlarına iş ve aş temin etmekle görevli bir parti militanı mazeretçi,kavgacı ve mızıkçı bir belediye başkanı istemez.
Ordu"lu, Belediye Başkanının fanatik bir Ordu ve Ordu spor sevdalısı olmasını, fakirin ve okuyan gariban çocuklarının hamisi olmasını, içme suyunun kaliteli,hijyenik ve ucuz olmasını ister,şehri geceleyin ışıl ışıl, sokak ve caddelerin meydanların pırıl pırıl temiz olmasını ister..
Ordu"lu, Belediyeciliği geçmişte bir bankada açılan ve ne olduğu belli olmayan hesaplara ruhsat adı altında milyarları yatıran tüm bina sahiplerine iki üç kat inşaat izni vererek sefer tası gibi üst üste yığılan beton katlara insanımızı sıkıştıran anlayışı yeniden Belediye başkan olarak karşısına ısıtılıp getirilmesini hiç mi hiç istemez.
Ordu"lu, Belediye Başkanının,şehrinde, kanalizasyonu tıkanıp günlerce sokaklarda taşıp akmayan,içme suyuna kloru fazla kaçırıp insanını kansere mahkum etmeyen,toplu taşımada raylı sisteme geçen,şehri üst üste yığarak değil,şehri yayarak hinterlandını ve ufkunu genişleten,otoparkları her noktada bol,havası temiz ve doğası yeşil, çarşısı pazarlı çağdaş,ekmeği yenen ve ucuz bir kent olmasını ister..
Ordu"lu, Belediyeciliği geçmişte olduğu gibi , giderayak son aylarda yaptığı bütün ihaleleri sıfıra yakın tenzilatlarla el altından adresi belli firmalara verip, belediyeyi trilyonlarca borca sokanları ve o art niyetli zihniyetleri ,Belediye Başkanı olarak tekrar o makamda ve aramızda görmek istemez..
Partisinin nimetlerini dindarlık maskesi altında katıksız yiyenleri, resmi kurumların tüm ihalelerini altın tepside sunanları ve bu fırsatları helal haram demeden kotaranları bu Ordu"lu seçmen hiç mi hiç istemez..
Siyaset yaptığı dönemde etliye sütlüye karışmadan işi götürenleri, bana dokunmayan yılan bin yaşasın politikasıyla arada geçinip gidenleri, fındığa arkasını dönenleri, halkı yukarıdan süzenleri, bu Ordu"lu hiç mi hiç istemez..
Rektörüne küsüp, Üniversiteyi ödeneksizlikle terbiye edenleri ve fakülteleri küçülttürenleri, Limansızlığı ve Havaalansızlığı “2 saat ilerde 2 tane alternatifi var,ne gereği var” diye savunanları, Barajlara ulaşım yolunu Dere yolu diye yutturanları, Köydes diye 130 trilyonu buharlaştıranları, bu Ordu"lu hiç affetmez ve bu takımların adamlarını hiçte başkan diye şehrine seçmez...
Sonuçta; Ordu"lu bu seçimde, deneyimli ve yıpranmamış, yepyeni bir Başkan ve ekibini seçerek yine tepedekilere bir çeşit mesajını verecek.
Ama yine yukarıdakiler de her zamanki gibi Ordu"luların bu protest mesajından memnun kalmayacak, onlar kendi yoluna, Ordu"lu kendi yoluna devam edecek…Hakkımızda hayırlısı olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar