Doç. Dr. Birol ERTAN

Doç. Dr. Birol ERTAN

VAN DEPREMİ YAPAY OLARAK MI ÜRETİLDİ?

 

Her konuda komplo teorileri olduğu gibi, son dönemde küresel güçlerin doğa olaylarına müdahale edebilecek gizli teknoloji ve silahlara da sahip olduğuna yönelik teoriler geliştirilmeye başladı. Komplo teorilerini çok abartmamak gerekir, ancak dünyada komplo teorileri değil, komplolar olduğunu ileri sürenleri de ciddiye almakta yarar vardır.

Van'da yaşanan ve yüzlerce insanımızı kaybettiğimiz depremde yaşamını yitirenlere Tanrı'dan rahmet diliyorum. Yaralıların acil şifa dileklerimi iletiyorum. Umarım bu acının yaraları kısa zamanda sarılır. Ancak, depremin ilk aşamada kandilli Rasathanesi tarafından 6.6 richter ölçeğinde açıklanıp küçümsenmesinin acil müdahaleyi engellediğini düşünüyorum. Bu tür acemiliklerin bedeli ise can kayıpları oluyor.

Depremler konusunda komplo teorileri üretildiğinden söz etmiştim. Bu komplo teorilerinden birisine, bir romanda rastlayabilirsiniz. Romanın ismi ÜÇ DÜNYA : Agarta İlluminati Savaşı (Şira yayınları, İstanbul, 2009). Sizlere bu romandan bir bölüm aktarmak istiyorum.

ÜÇ DÜNYA romanından alıntı :

"17 Ağustos 1998’de Türkiye’de yaşanan depremle ilgili çok önemli ve bilinmeyen şeyler anlattı, Agartha’nın Efendisi. Depremin dış müdahale yolu ile gerçekleştiğini, bu dış müdahalenin de ABD’den yönlendirilen İlluminati kontrolündeki Amerikan-İsrailli bir grup tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

"Agartha’nın Efendisi’ne göre, yaklaşık yüz yıldır doğa olaylarını savaşlarda kullanabilmek için Amerikalılar araştırma yapıyor. Amerikalılara daha sonra Ruslar da katılmış. Özellikle yapay depremler ile düşman ülkelerini teslim almak için planlar ve araştırmalar yapıldığını ifade eden Agarthalı Bilge Efendi’ye göre, bu konuda Amerikalılar, İsrail ile çalışıyorlar ve önemli ilerlemeler kaydetmişler. İran ve Çin’de depremler meydana getiren T. ismini verdikleri yapay deprem cihazı, Türkiye’deki Kocaeli depreminin sorumlusuymuş. Türk devlet yetkililerinin bilgisi dâhilinde Büyük İstanbul depremini önlemek bahanesiyle Kocaeli Gölcük’teki deniz üssünde Tesla isimli yapay deprem cihazı kullanılmış. Cihazın kullanılması sonucu ortaya çıkan çok büyük enerji kontrol edilememiş ve 8.5 richter ölçeği büyüklüğünde bir deprem meydana gelerek 50 binden fazla insan hayatını kaybetmesine neden olunmuş. Bu olay, herkesten saklansa da Ruslar bu olayı öğrenmişler ve depremden hemen sonra yardım amacıyla gönderdikleri casusu gemi, Boğazdan içeri alınmamış. Bu olay, İlluminati’nin yapay deprem makinesinin denemelerinden birisi olarak Türk halkına 50 bin kişiye mal olmuş.  

"Agarthalı Efendi’ye göre, Tesla isimli yapay deprem makinesi, elektromanyetik ışınımları kullanarak enerji nakli gerçekleştiren bir özelliğe sahip olup bu yolla bir bölgeye çok uzaktan, hatta uydu yoluyla havadan enerji depolaması yapabiliyor ve bölgedeki fay hatlarını patlatarak kontrollü yapay depremler gerçekleştirebiliyormuş. Gölcük’te depolanan enerji çok yüksek (tahminden binlerce kez daha yüksek) olduğu için planlanamayan biçimde çok büyük bir deprem gerçekleşmiş ve bu denemede Amerikalıların Tesla isimli yapay deprem makinelerinden birisi de deprem sonucu parçalanıp kullanılamaz hale gelmiş. 

"Efendi’nin anlattıklarını, masal gibi dinliyordum. Acaba Türkiye’de yapay bir deprem denemesinde binlerce insan yaşamını kaybetmiş midir ? ABD ve Rusya, yapay depremler yaratabilecek bir teknolojiye sahip miydi ?"

Yukarıda bir bölümünü aktardığım kitapta, depremlerin yapay olarak üretilebildiği iddiası gibi çok sayıda ilginç düşünce yer alıyor. İnanıp inanmamak sizlere kalmıştır. Ama, bütün bunların düşünce zenginliğimize ve hayal dünyamıza renk katacağını düşünüyorum. Bir kez daha, Van depreminde hayatını kaybedenlere rahmet diliyor, yaralılar için her birinizden gücü yettiğince yardımcı olmasını rica ediyorum. Depremzedelere yardıma koşan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerini de kutluyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar