Ordu'da 1 Mayıs Kutlamaları

Ordu'da 1 Mayıs Kutlamaları

Ordu'da 1 Mayıs, davul-zurna eşliğinde halaylar çekilerek kutlandı. Ezan okununca ara verilen kutlamalar, ezan bitince yeniden devam etti.

Ordu'da 1 Mayıs, davul-zurna eşliğinde halaylar çekilerek kutlandı. Ezan okununca ara verilen kutlamalar, ezan bitince yeniden devam etti. 
                  

  Ordu Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Meydanda toplanan işçi ve memur sendikaları üyeleri, davul-zurna, horon ve halaylar eşliğinde gönüllerince eğlendi. Siyasi parti yöneticileri ve sendika temsilcilerinin de katıldığı kutlamalar sırasında öğle ezanı okunmaya başladı. 

                

  Ezan sebebiyle kutlamalarına ara veren işçiler, ezan bittikten sonra kutlamalara kaldığı yerden devam etti. İşçilerin doldurduğu alanda eğlenceler yöresel halk oyunları gösterileriyle devam etti. İşçilerin kutlamasına Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Başkan yardımcıları Özer Karadağ, Birol Yılmaz ve Cengiz Okur da destek verdi.

                       

   Türk-İş ve Belediye İş Sendikası Ordu Temsilcisi Selim Yöndem, kutlamalar sırasında yaptığı konuşmada, 1 Mayıs'ın dayanışma günü olduğunu söyledi. Yöndem, "1 Mayıs; ülkesi, milleti, siyasi görüşü, dini-mezhebi, mesleği, cinsiyeti, yaşı ne olursa olsun bütün işçilerin ekmek, barış, özgürlük ve demokrasi için, birlikte mücadele ettikleri, birbirleriyle dayanışma içinde oldukları gündür. Bugün tüm emekçilerin birleştiği gündür.

                       

    Biz insanların işten atılmadığı, kamu emekçileri dahil grevli toplu sözleşmeli
sendikal haklarının olduğu bir ülke istiyoruz. Bizler insanların açlıktan ölmediği, çocukların aç kalmadığı ve özelleştirmeye ve taşeronlaşmaya karşı mücadele ediyoruz. Bunun önüne geçecek güç örgütlü güçtür. Sosyal adalet ve özgürlük elimizde" dedi. 
                    

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.