Kamyonculardan mazot eylemi

Kamyonculardan mazot eylemi

Trabzon Kamyoncular Odası Başkanı Cemil Kalyoncu, mazot fiyatlarındaki artışa tepki göstererek "Elimizden gelse araçlarımızı benzinliğe çevireceğiz" dedi.

Trabzon'da yaklaşık 100 kamyoncu esnafı, taşımacılıkta kullanılan bazı belgelerdeki uygulamaları ve mazot fiyatlarında artışları protesto için 100 araçlık bir konvoyla Deliklitaş mevkiinde başlattıkları eylemi Karadeniz Sahil Yolu Çimento Fabrikası arkasında yaptıkları basın açıklamasıyla tamamladı.
Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı eylemde basın açıklaması yapan Trabzon Kamyoncular Odası Başkanı Cemil Kalyoncu, tonaj uygulamalarında çifte standartların yaşandığını ileri sürerek kurumların uygulamalarından şikayet etti.

Şehrin giriş çıkışlarına sabit kantar kurulmasını isteyen Kalyoncu, şöyle konuştu: "Bu şekilde belli bir standart oluşur ve eksikliklere göz yumulmaz. Bu uygulamanın, aynı zamanda Trabzon Limanı'nda gemilerin yüklerini taşıyan kamyonlara da uygulanmasını, limanda da tonaj kontrolü yapılmasını istiyoruz.

Ayrıca yine ulaştırma müdürlüklerinin denetim yetkisinde olan ve zorunlu olarak aldırılan K-1, K-2 ve SRC belgelerin de denetim yapılmasını, bu noktada da çifte standart oluşmamasını talep ediyoruz."

Cemil Kalyoncu, hepsi birer vergi mükellefi olan kamyoncuların ülkelerini çok sevdiğini ve bu uğurda her şeyi yapmaya hazır olduğunu söyledi. Mazot fiyatlarında artışa da tepki gösteren Kalyoncu, şöyle konuştu: "Mazot fiyatları benzin fiyatlarını buldu. Elimizden gelse araçlarımızı değiştirip benzinli yapmak istiyoruz. Benzin fiyatı neredeyse daha ucuza geldi. Ayrıca hava ve deniz taşımacılığına uygulanan yakıt indirimlerinin kara taşımacılığına da uygulanmasını istiyoruz."

Kamyoncular, basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.