" Ceza yeme fındık ye"

" Ceza yeme fındık ye"

Ordu Emniyet Müdürlüğü, ülke genelinde olduğu gibi Ordu'nun da önemli sorunlarının başında gelen trafik kurallarına uyma konusunda ilginç bir proje geliştirdi.

Ordu Emniyet Müdürlüğü, ülke genelinde olduğu gibi Ordu'nun da önemli sorunlarının başında gelen trafik kurallarına uyma konusunda ilginç bir proje geliştirdi.

  Sürücüleri kurallara uymaya davet etmek amacıyla "Trafik Kurallarına Uy, Ceza Yeme Fındık Ye" sloganıyla hareket eden Emniyet Müdürlüğü, 4 bin adet fındık paketi hazırladı. Yapılan denetimlerde trafik kurallarına uyan ve bir yıl içerisinde adına herhangi bir trafik ceza tutanağı düzenlenmeyen sürücülere teşekkür belgesinin yanı sıra bir pakette fındık verilecek. Ayrıca proje kapsamında Ordu'nun giriş istikametlerindeki bilboardlara kampanyanın afişleri asılacak.


İl Emniyet Müdürü Vekili Olcay Tosun, kampanya ve trafik haftası nedeniyle İl Genel Meclisi'nde bilgi sunumu yaptı. Tosun, sürücülerin trafik kurallarına uymaya davet etmek uygulamalarına sempati kazandırmak ve Ordu'nun fındığının tanıtılması için böyle bir projeye imza attıklarını söyledi.

  Ordu trafiğine nefes aldırmak adına, çözüm noktasında inandıkları her alternatifi değerlendireceklerini belirten Tosun, ana caddelere ve araç trafiğinin yoğun olduğu yollara MOBESE sistemi kurulacağını hatırlattı. Tosun,"Yapılan uygulamada, her eğitimde ve denetimde asıl gayemiz kazaları önleyebilmektir. Güvenli bir trafik ortamı sağlayabilmektir.

   Gece ilerlemiş bir saatte bile yolların boş olmasına rağmen, trafikte bulunan bir sürücünün kırmızı ışıkta beklediği bir toplum oluşturma gayretlerimiz sürecek" dedi.


Yaptıkları kontrollerde amaçlarının yol kullanıcılarını rahatsız etmek olmadığını ifade eden Olcay Tosun, "Amacımız kural ihlali yapan sürücüleri, iş işten geçmeden uyarmaktır. Cezalar bir amaç olarak değil, sadece kurallara uymayı alışkanlık haline getirmek ve kurallara uyanların haklarını koruma arıcı olarak algılanmalıdır.

  Sürücülerimizde algılanan yakalanma korkusu geliştirilebilecek olan sürekli denetimin yapıldığını bilmelerini gönül rahatlığıyla seyredilebilecek bir Ordu oluşturacaktır" diye konuştu.
Sunum sırasında İl Genel Meclisi üyelerine ve basın mensuplarına kampanya kapsamında hazırlanan fındıklardan ikram edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.