Cep ve internete indirim geliyor

Cep ve internete indirim geliyor

Cep ve internete indirim geliyor. Kullanıcılarvergi indirimi nedeniyle artık daha ucuz tarifeden hizmet alabilecek.

Ara bağlantı ücretlerindeki indirim cep telefonu faturalarında yüzde 10 düşüş sağlayacak. İnternet kullanıcıları da vergi indirimi nedeniyle artık daha ucuza internet kullanacak

CEP telefonu ve internet kullanıcılarına müjde var. Cep telefonları kullanıcılarından başka operatörleri arayanların faturaları hafifleyecek. Telekomünikasyon Kurulu Başkanı Tayfun Acarer, ara bağlantı ücretlerinde yapılan yüzde 33-35"lik indirimin mayıs-haziran cep telefonu faturalarına yüzde 8-10 arasında yansıyacağını söyledi.

İLETİŞİME DÜZENLEME
Star gazetesinin haberine göre Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da Özel İletişim Vergileri"nde iyileştirme yapılacağını belirterek yeni düzenlemeyle sektörün cirosunun artacağını, kayıpların azalacağını kaydetti. Numara taşınabilirliği uygulamasında da bir gecikme beklemediğini belirten Acarer, 9 Kasım"da sistemin devreye gireceğini kaydetti. Acarer, 3G ihalesi için siyasi otoritenin değerlendirme yaparak karar vereceğini ifade etti. Acarer, operatörlerin eylül sonuna kadar nüfusu bin ve üzerindeki yerleşim yerlerinin tamamını kapsama altına alacaklarını belirtti.

3G"YE YABANCI İLGİSİ
Acarer "Yıl sonuna kadar da kapsanamayan yer kalmayacak" dedi. Bakan Binali Yıldırım da, üçüncü nesil cep telefonu lisansları ihalesi için şartnamenin hazır olduğunu ve yıl sonundan önce çıkılacak ihaleye yabancı ilgisi beklediklerini söyledi. Yıldırım, yakında çıkarılacak elektronik haberleşme yasasıyla Telekomünikasyon Kurumu"nun topladığı paranın yüzde 20"sini Ar-Ge çalışmaları için şirketlere geri vereceklerini de kaydetti.

PETROL HERKESİ ETKİLEDİ
Yıldırım petrol fiyatlarındaki artışın başta havacılık olmak üzere taşımacılık sektörünü de etkilediğini belirterek "Sektörün fiyat farkı talebi var. Nakliyecilerin de benzer sorunları var. Genel fiyat artışları karayolu ve havayolunu etkiledi. Ortak çözüm bulmalıyız. Sektör sıkıntı çekiyorsa dile getirmemiz gerekir. Bütçeyle ilgili sorunu halledeceğiz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.