Esnafa teknoloji uyarısı

Esnafa teknoloji uyarısı

Yüksel Kaya, gelişmiş ülkelerin ekonomilerini yakalayabilmek için esnafın teknolojiyi yakından takip etmesinin büyük önem taşıdığını söyledi.

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Yüksel Kaya, gelişmiş ülkelerin ekonomilerini yakalayabilmek için esnafın teknolojiyi yakından takip etmesinin büyük önem taşıdığını söyledi.

Yüksel Kaya yaptığı açıklamada, esnafın istihdama olan katkısının artması için kredi ve vergi indirimlerinin sağlanmasının yanı sıra teknolojiyi de takip etmesinin ayrı bir önem arz ettiğini belirtti. Esnafın yapılacak teşvik ve desteklerle yalnız başına ayakta duramayacağını belirten Yüksel, esnaf ve sanatkarında kendini yenilemesi gerektiğini kaydetti.

Esnafın çeşitli desteklerle yurt içi ve yurt dışındaki fuarları gezerek teknolojinin yakından takip edilmesi aşamasında gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini dile getiren Yüksel, "Özellikle bölgemizde sayısal ağırlığı olan küçük esnaf ve sanatkarın üretimdeki paylarının artırılması, dolayısıyla istihdama katkılarının artırılması için kredi, vergi indirimi ve özellikle eğitim gibi teşviklerin en küçük esnafa kadar indirilmesi gereklidir.

Bunun yanında kooperatifleşmenin teşvik edilmesi bilhassa KOSGEB, İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Özel İdareleri ve meslek odalarınca yurt içi ve yurt dışı fuarlara geziler düzenleyerek teknolojik gelişmelerin takip edilmesinin sağlanması noktasında eğitim ve girişimcilik önem arz etmektedir" dedi.

Türk insanının mücadeleyi seven, teknolojiyi yakından takip etmekte üstün yeteneklerinin olduğunu belirten Yüksel, "Bizler millet olarak mücadeleyi seven ve geleceğe daima güvenle bakan bir toplumuz. Burada esnafımıza düşen, sadece biraz kendini yenileme çalışmaları yapmasıdır. Önümüzdeki günlerde ülkemiz ekonomisinin daha iyiye gideceğini umuyoruz.

Esnaf ve sanatkarımızın hak ettiği yere ulaşacağına, daha üretken ve müreffeh bir müteşebbis kesim olacağımıza dair inancımız tamdır. Bizler nice savaşları, ekonomik krizleri yılmadan, yorulmadan göğüslemiş, kahraman bir milletin evlatlarıyız. Bugünkü olumsuz şartların da gelip geçici olduğuna inanalım ve bu inançla yolumuzda emin adımlarla yürümeye devam edelim" diye konuştu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.