DİKKAT,ORDU'YA GİZLİ BAZ İSTASYON KULELERİ KURMAYA BAŞLADILAR!..

DİKKAT,ORDU'YA GİZLİ BAZ İSTASYON KULELERİ KURMAYA BAŞLADILAR!..
Geçen gün Ordu'nun Akyazı mahallesinde yeni hizmete açılan Medical Park hastanesinin ve Seçkin Kolejin çok yakınında adeta karşısına 26 metre yüksekliğinde dev bir kule üzerinde reklam panosu içine gizlenerek güçlü bir baz istasyonu kurma çalışması yapan birileri farkedildi.Sessizce başlattıkları baz istasyonu teşebbüsü mahallede yaşayanların son anda uyanmaları neticesinde baskıyla bağrış çağrış ile arsanın üzerinden geri söktürüldü,açılan devasa kule çukuru kapattırıldı,baz istasyoncu ekip mahalleden apar topar ayrılmak zorunda kaldı,ama şimdi o aleti nerede kuracaklarının hesaplarını yapıyorlardır,kimbilir..Konunyu diğer acı yönleriyle biraz ele almakta fayda var..

- Boğaziçi Üniversitesinden. Prof.Selim Şeker, geçen bir makalesinde,Baz istasyonlarını ve zararlarına yönelik öyle şeyler saydı ki... Bu 3G ve baz istasyonları hayatımızı karartacak.
-3G hizmete yeni girdi. Bugüne kadar hep faydalarını saydık, sunduğu olanaklardan bahsettik. Ama 3G'nin de kötü yönleri var ve dahası hayatımızı karartacak derecede tehlikeleri...
-Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Şeker çok ama çok önemli uyarılarda bulunuyor; Diyor ki, "Bu ateşi elinize almadan düşünün!"

- HANGİ HASTALIKLAR ARTACAK?
-*"Kalp ameliyatı geçirmiş olanlar İstanbul gibi büyük metropollerde yaşayamaz hale gelecek.
- *Alerji vakalarında büyük artışlar gözlenecek. İsveç'te yapılan bir araştırmada 3G sisteminin gelmesinin ardından alerji vakalarından büyük artış gözlenmiş.
- *Almanya'da yapılan bir araştırmada da çocuklarda erken ergenlik ve obezite, kadınlarda menopoz sorunlarında artışlar ortaya çıkmış."
> Bu uyarı boşuna değil... Saydığı zararları öğrenince biraz içiniz ürperecek...
İşte teknolojinin vereceği zararlar;

1 YERİNE 9 BAZ İSTASYONU
- "Bu sistemde iletişim aracı olarak kullandığımız, bir odayı dolduran bütün elektrik aksamını bir telefona soktular. Bu teknoloji ile beraber bugüne kadar 1 baz istasyonu olan yerde, artık 9 tane baz istasyonu olacak!
İngiltere'de 3G ile beraber baz istasyonu sayısı 50.000-70.000
- civarında artış göstermiş. Daha çok baz istasyonu; daha çok radyasyon, daha çok manyetik kirlilik demek! 3G hem insan hem de çevre sağlığı açsından büyük riskler içeriyor.

3G'NİN İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLARI

-İsveç'te, 3G'de bulunan 3 UMTS sistemini test etmişler. İnsan vücudu üzerinde çok önemli zararları olduğunu görmüşler.
-TV istasyonunda çalışan kişiler, çalıştıkları ortama girince bir
- ağırlık ve baş ağrısı hissederler, yoğun stres yaşarlar. Bunun sebebi o istasyonda bulunan alıcı ve vericilerdir.
-Bazı alışveriş merkezlerine giren insanlar da rahatsızlık duyarlar,
- rahat nefes alamazlar, kalp hastaları daha fazla rahatsız olur. Bunun sebebi de o alışveriş merkezinde bulunan baz istasyonlarının sebep olduğu kuvvetli radyasyondur.
-2G'nin DNA'yı olumsuz etkilediği, kansere sebep olduğu birçok ülkede yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlandı"

BAZ İSTASYONU ÖLÜM YAYIYOR

- Baz istasyonuna ilk 300 m mesafede oynayan çocukların, diğer çocuklara oranla %500 daha fazla kanser olma riski taşıdıkları yine bilimsel araştırmalarla kanıtlandı. Okul, hastane, park gibi alanların çevresinde kesinlikle baz istasyonu ve yüksek gerilim hattı bulunmaması gerekiyor. Bizim ülkemiz maalesef bu konuda da gariplikler ülkesi! Birçok hastane, park ve okul çevresi baz istasyonları ile çevrili."

CEP TELEFONU ÖLÜMCÜL BİR ALET

-"Anne ve babalar cep telefonunu çocuklara ödül olarak kesinlikle vermemeli! Çünkü bu ödül değil, onların hayatından sağlıklarını çalan ölümcül bir alet!

BAZ İSTASYONLARINDA ÖRÜMCEK BİLE OLMAZ

- "Dikkat edin baz istasyonlarında örümcekler yaşamaz, kuşlar da
- çevresine yuva yapmaz! Elektromanyetik kirlilik hayvanları ve
- doğalhayatı da çok olumsuz etkiliyor. Yeni sistem doğal hayatı tehdit ediyor!"

PEKİ ÇÖZÜM NE?...

- "Cep telefonlarının mümkün olduğunca az kullanılması gerekiyor. Çünkü sağlığa tamir edilemeyecek derecede büyük zararlar veriyor. Mevcut sistem insanları korumuyor. Sigara konusunda devlet ve toplum çok geç uyandı ama artık büyük hassasiyet gösteriliyor. Çok geç olmadan cep telefonu konusunda da aynı hassasiyetin gösterilmesi gerekiyor."
Ordu'lu insanımız,gençlerimiz çok dikkatli olun,baz istasyonu kurmak isteyen teşebbüsleri yetkililere ve çevreye haber verin,Ordu Belediyesi,Valilik,Sağlık ve Çevre Müdürlükleri biraz hasssasiyete ve göreve çağrıyoruz,bu sağlıksız girişimlere engel olunuz,izin ve ruhsat vermeyiniz,İnsan sağlığı her şeyden önemli, vebal altındasınız, aman dikkat..

Önceki ve Sonraki Yazılar