Gençlik merkezleri halk müziği yarışması

Gençlik merkezleri halk müziği yarışması

Gençlik Merkezleri arası Türk Halk Müziği grup yarışmalarında Gümüşhane Gençlik Merkezi bir birincilik, iki de dördüncülük elde etti.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığının 2008 yılı faaliyet programı çerçevesinde Erzurum"da yapılan Gençlik Merkezleri arası Türk Halk Müziği grup yarışmalarında Gümüşhane Gençlik Merkezi bir birincilik, iki de dördüncülük elde etti.

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Çildoğan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ankara, Artvin, Giresun, Samsun, Gümüşhane, Sinop ve Ordu illeri Gençlik Merkezlerinin katıldığı yarışmaların, solo ses ve solo çalgı dallarında yapıldığını söyledi.

Çildoğan, Gümüşhane Gençlik Merkezi olarak 18-24 yaş grubunda kız-erkek 2 solist ve bir solo çalgıyla katıldıklarını, 18-24 solo ses kızlarda Ayşegül Üzüm"ün birinci, 18-24 Solo Ses erkeklerde Onur Kılıçarslan"ın dördüncü ve solo çalgıda Yusuf Yıldırım"ın dördüncü olduğunu söyledi.

Solo ses birincisi olan Ayşegül Üzüm"ün 27-28 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandığını ifade eden Çildoğan Gençlik Merkezinin sürekli geliştiğini ve çalışmalarını zenginleştirerek artırdığına işaret ederek gençlerin bir çok dalda başarılara imza atacağına inandığını, Gençlik Merkezi olarak her zaman genç ve çocukların yanında olacaklarını ve her türlü desteği vereceklerini belirtti.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.