Validen son oksijen bilime

Validen son oksijen bilime

Ordu Valiliği, bilimsel düşünceyi ve yetenekleri ön plana çıkarmak amacıyla 'Bilimsel Proje Yarışması' düzenledi.

Ordu Valiliği, bilimsel düşünceyi ve yetenekleri ön plana çıkarmak amacıyla 'Bilimsel Proje Yarışması' düzenledi.
  Oksijen logosunu günlük yaşamın içine katmayı amaç edinen Ordu Valisi Dr. Said Vakkas Gözlügöl, 'Bilime Oksijen' sloganıyla yeni bir uygulamaya imza atıyor. Bilimsel düşünen yetenek ve projelerini ortaya çıkarmak isteyen Vali Gözlügöl, ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik bir yarışma açtı.

  İlköğretim 1-8. sınıflar ile fizik, kimya, biyoloji branşlı fen bilimleri, matematik-bilgisayar ve sosyal bilimler dallarında düzenlenen yarışmaya katılan tüm projeler açılacak sergi ile kamuoyuna tanıtılacak.
Konuyla ilgili bilgi veren Ordu Valisi Said Vakkas Gözlügöl, yarışmanın Ordu ilindeki tüm öğrencilere açık olduğunu belirtti.

  İlköğretim ve lise öğrencilerine yönelik fizik, kimya, biyoloji branşlı fen bilimleri, matematik-bilgisayar ve sosyal bilimler dallarında düzenlenen yarışma ile bilimsel yeteneklerin kendini göstermesi için fırsat tanıyacaklarını belirten Vali Gözlügöl, "Yarışmada tüm kategorilerde 1.olana bin YTL, 2. olana 750 YTL ve 3. olana 500 YTL verilecek. Jüri özel ve mansiyon ödüllerine ise tam altın verilecek.

    Jürimiz Ordu Üniversitesi akademisyenlerinden oluşacak. Yarışmaya başvuru projeye ait bilgi, belge ve fotoğraflar ile 11 Nisan 2008 tarihine kadar Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yapılacak. Ön elemeyi geçen projeler 2 Mayıs günü duyurulacak ve projeler 24 Mayıs günü Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu'nda sergilenecek ve aynı gün jüri tarafından değerlendirmeye alınarak sonuçlar belirlenecek.

   Projeler medyada tanıtılacağı için hazırlayan kişi veya ekibe patent almalarını tavsiye ederim. Projeler bilimsel ve orijinal nitelikte olmalı, daha önce başka isim ve konuda buna benzer yarışmalara katılmamış olmalıdır" dedi. Vali Gözlügöl, bu konuyla ilgili geniş bilgilerin Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınabileceğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.