Validen Marka Yolculuğu Çağrısı

Validen Marka Yolculuğu Çağrısı

Ordu Valisi Dr. Said Vakkas Gözlügöl, Oksijen diyarı Ordu 'O2' logosunun tescilleşmesiyle başlayan marka yolculuğunun sadece vali ile devam edemeyeceğini söyledi.

Marka yolculuğunun Patent Enstitüsü tarafından 'O2' logosunun tescilleşmesiyle daha da hız kazandığını ifade eden Vali Gözlögöl, çok yakında markalaşmanın geliştirilmesi için çalışmaların başlatılacağını kaydetti. 'Oksijen Store' ve 'Turizm Informations' ofislerinin hayata geçirilmesinin bunların başında geldiğini ifade eden Vali Gözlügöl, "Ordu Belediyesi'nin zemin katında bulunan 3 cephesi açık bir alan var.

 Burayı halkımızın ve dünyanın hizmetine sunacağız. İlimizi ziyaret eden yerli veya yabancı herkes oradan ilimizle ilgili bilgiler alabilecek. Hem Ordu'yu anlatan hem de Ordu'yu hatırlatan sanat uygulamalarını orada bulacak. İşletmenin kurulması için gerekli yasal alt yapı projesini İl Genel Meclisi'ne gönderdik" dedi.

Ordu'yu tanıtan sanat uygulamalarıyla zenginlikleri ortaya koymanın son derece önemli olduğuna işaret eden Vali Gözlügöl, "İnsanlar Ordu'ya geldikleri zaman ya da Ordu'dan dostlar ziyarete gidildiğinde Ordu'yu anlatan bir şeyler götürmek isteyecektir. İşte bu aşamada bizim markamız ortaya çıkacak.

Buradan bir hediye alınıp gidilecek. Bu da Ordu'nun malı 'O2' logolu ürünler olacaktır. Ordu'nun bu markaya sahip çıkması gerekiyor. Sürekli söylüyorum, markalaşma yolculuğuna her sektörün katılması lazım. Bir sektör buna katılmazsa bu yolculuk sağlıklı olamaz. Yerel idareler, sivil toplum örgütleri, iş adamları ve esnafın bu yolculukta bir proje üretmesi gerekiyor.

Eylemlerimiz yere basan ve planlı eylemler olmalıdır. Yolculuğun tam anlamıyla başarılı geçmesi için bunun mutlak olması gerekiyor" diye konuştu.
Ordu'da imalat yapan firmaların logonun kullanımıyla ilgili taleplerde bulunduğunu dile getiren Vali Gözlügöl, şunları söyledi: "Bazı firmalar logonun kullanımı ile ilgili başvurular yaptı.

Henüz hukuksal alt yapıyı oluşturmadığımız için bu firmalara cevap veremedik. Çok yakın zamanda bu süreçte başlayacak. Biz oksijen diyarı Ordu markasının tescilini İl Özel İdaresi üzerinden yaptık. Bunun nedeni İl Özel İdaresi'nin hizmet alanının tüm ili kapsamasıdır.

Tescilden sonra telif haklarının kullanımı İl Özel İdaresi'nin bütçesine gidecek. Bilindiği gibi Newyork Belediyesi 1977 yılında bu yana en büyük gelir kaynağını 'I Love Newyork' logosundan kazanıyor. Bu yolda valisinden simitçisine kadar herkesin rol alması gerekiyor. Biz Ordu'nun projeler diyarı olmasını istiyoruz. İnsanlar her gün yeni bir aşkın, ilerlemenin bir atılımın peşine gitsinler.

Başarı sadece valilin iş ve eylemlerinden ibaret kalmamalı. Böyle olursa bu büyük bir yanlış olur. Markalaşma yolculuğu sadece valilin yapabileceği bir yolculuk değildir. Bu yolculuk top yekun bir katılımla olabilecek zorlu bir yolculuk. Herkes kendine çeki düzen verecek ve önce kendisine bakacak."


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.