Sigaranın yararı olur mu?

Sigaranın yararı olur mu?

Son yapılan araştırmalar sigaranın her zaman sağlığa zararlı olmadığını ortaya çıkardı.

Son yapılan araştırmalar sigaranın her zaman sağlığa zararlı olmadığını ortaya çıkardı.


Uzmanlara göre sigara içmek çok fazla aşırıya kaçmamak kaydıyla insan belleği ve hafızası üzerinde yararlı birtakım etkiler gösterebiliyor. Bunun yanında konsantrasyon sorunu olanlar için de gayet etkili bir ilaç olabiliyor.

Yapılan bu buluş, nikotin hapları üretebilme konusunda bir umut ışığı oldu ve Alzheimer hastalarının belki de tek kurtuluş yolu olarak görülüyor.

Uzmanlar tütünün içinde bulunan aktif maddeleri içeren bir hap geliştirmek için uğraşıyor. Tabi ki beyni gerektiği şekilde uyarırken aynı zamanda kalp rahatsızlığına ve akciğer sorunlarına yol açmayacak bir hap yaratabilmek için çaba harcıyorlar…

Laboratuarlarda yapılan hayvan deneylerinde nikotinin hayvanların zekası ve yetenekleri üzerinde olumlu birtakım etkiler oluşturduğu sonucu ortaya çıktı.

Dünkü beyin kongresinde ilk defa buluşlarını açıklayan bilim adamları, bu yeni nikotin hapının 5 yıl içinde piyasada satılabileceğini ve bunama veya Alzheimer gibi hastalıklar üzerinde mevcut ilaçlardan daha tesirli bir sonuç elde edilebileceğini belirttiler.

Fakat tabi ki de Alzheimer hastalarının tamamen iyileşmelerini sağlayabilecek bir güce sahip olmadığını da sözlerine ekleyen bilim adamları, en azından alzheimer hastalarının beyin fonksiyonlarını daha geç bir sürede yitirmelerini sağlayacağını söylüyorlar. Kısacası hastalara fazladan birkaç ay daha garanti ediyorlar.

Tütünün içinde bulunan maddelerin beyne giden uyarıları hareketlendirdiğini ve bu sayede daha rahat ve güçlü konsantrasyon sağladığını da belirten bilim adamları, var güçleriyle nikotinin zarar verici özelliklerini yok edebilmek ve nikotin maddesini hap şekline sokabilmek için gece gündüz uğraşarak sonuca ulaşmaya çalışıyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.