Sigara Yasağına ilk gözaltı

Sigara Yasağına ilk gözaltı

Sigara yasağının ilk gününde, 53 yıllık bir tiryaki yasak hakkında konuşunca, 5 saat gözaltında kaldı ve hakkında 301. maddeden soruşturma açıldı.

Sigara yasağının ilk gününde, 53 yıllık bir tiryaki yasak hakkında konuşunca, 5 saat gözaltında kaldı ve hakkında 301. maddeden soruşturma açıldı.

Kamuya açık kapalı mekanlarda sigarasız dönemin ilk gününde, Tunceli'nin Pertek ilçesinde yasak hakkında konuşan 73 yaşındaki 53 yıllık tiryaki emekli öğretmen Hasan Erdoğan, soruşturmalık oldu.

Tiryaki Hasan Erdoğan, Pertek Kaymakamlığında, Pertek Cumhuriyet Başsavcısı Fethi Ahmet Tosun'un da bulunduğu ve sigara yasağının konuşulduğu sohbette söylediği, "Savcılar görevlerini yapmıyor" sözleri yüzünden 5 saat gözaltında kaldı ve hakkında 301. maddeden soruşturma başlatıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tiryaki Erdoğan, 19 Mayıs bayramı kutlaması için kaymakamlığa gititğini belirterek," Kaymakamlıkta sigara ile ilgili sohbet vardı. 53 yıllık tiryaki olduğum için ben de konuştum. Sigara yasağının başlamasına en çok ben seviniyordum. Sigara paketleri üzerinde yazılı olan, 'Zehirlidir, zehir öldürür' konusunda, eğer sigara zehirliyorsa, Cumhuriyet Savcıları görevlerini yapsınlar. Diğer zehirli maddelerle ilgili olarak uğraştıkları gibi bu konuyla da uğraşınlar. Savcılar bu konuda görevlerini yapmıyorlar, dedim" diye konuştu.

Pertek Cumhuriyet Başsavcısı Fethi Ahmet Tosun'un orada olduğunu, ancak herhangi bir tepki göstermediğini belirten Erdoğan, "Kaymakamlıktan ayrıldım, kahvehaneye gittim. 5 dakika sonra polis gelerek beni karakola davet etti. Karakolda 5 saat kaldım. Olayla ilgili ifade verdim. Avukatım, hakkımda 301. maddeden soruşturma açıldığını söyledi" dedi.

Devletin vatandaşa karşı görev ve sorumlulukları olduğu gibi, vatandaşın da devlete karşı görev ve sorumluluklarının olduğunu, kendisinin bu sorumluluğu gereği savcıları göreve çağırdığını belirten Erdoğan, "73 yaşımdayım. Devlete o kadar hizmet ettim. Beni büyük suç işlemişim gibi oraya götürüp 5 saat bekletmeleri ailem ve arkadaşlarım arasında sıkıntı yarattı. Üzüldüm" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.