Sayın Vali Güzelordu'yu Yap-sat'cılara vermeyin

Sayın Vali Güzelordu'yu Yap-sat'cılara vermeyin

Ordu İl Genel Meclisi'nde tartışmalara neden olan Güzel Ordu İlköğretim Okulu'nun yeniden yapılandırmasıyla ilgili proje görüşmeleri, İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nun ek süre istemesi üzerine nisan ayına ertelendi.

Şanser Şahin ve Meclis Üyeleri

Güzel Ordu'dan elinizi çekin

"Yap-sat'çı meclis" olursunuz...

Ordu İl Genel Meclisi'nde tartışmalara neden olan Güzel Ordu İlköğretim Okulu'nun yıkılması ile ilgili proje görüşmeleri, İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nun ek süre istemesi üzerine nisan ayına ertelendi.


Vali Gözlügöl tarafından engellenen ve "rantiyeye dönüştürülmek istenen" Güzel Ordu İlköğretim Okulu'nun, yıkılarak işhanı yapılması için  projelendirilmesi görüşmeleri İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Cemal Şahin'in, "teknik ve uzman kişilerle yapılan çalışmalarının" bitmediği gerekçesiyle meclisten ek süre istemesiyle nisan ayına ertelendi.

  Cemal Şahin, yaşanan süreci ve ek süre talebinin gerekçelerini ise şöyle açıkladı: "Ordu Valiliği bazı gerekçelerle daha önceden hazırladığımız projeyi onaylamayarak meclise iade etti.

OKUL YERİNE İŞHANI VE İŞ MERKEZİ ...

Adı geçen okulun binalarının çok eski ve kullanılmaz halde olması nedeniyle söz konusu araziye ilköğretim okulu ve iş merkezi yapılması programı hazırlanmasına rağmen proje valilik makamınca bazı gerekçeler ortaya koyularak meclise iade etmiştir.

   Gerekçeler üzerinde komisyonumuz 5302 Kanun"un 16. maddesi gereğince teknik ve uzman kişilerin görüşlerinin alınarak hukuki, idari, eğitim ve teknik konularda detaylı araştırma ve inceleme yapmaktadır.

  Bu nedenle teknik ve uzman kişilerle çalışmalar bitmediğinden meclisten ek süre talep edilmesini uygun gördük."
  

  Hararetli tartışmaların yaşandığı görüşmelerde Aybastı İl Genel Meclisi Üyesi Muammer Demir'in İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nun valilik makamının iade gerekçelerinin meclise açıklanmasını istemesine rağmen ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.