Sabit ücret olmazsa olmazmış !

Sabit ücret olmazsa olmazmış !

Türk Telekom Ordu İl Müdürü Akif Deniz Çarkacı, tüketiciyle kurum arasında mahkemelik olan 'sabit ücretin', telefon hattının konuşulabilir tutulması karşılığında alınan ücret olduğunu söyledi.

Türk Telekom Ordu İl Müdürü Akif Deniz Çarkacı, tüketiciyle kurum arasında mahkemelik olan 'sabit ücretin', telefon hattının konuşulabilir tutulması karşılığında alınan ücret olduğunu söyledi.

   Müdür Çarkacı vatandaşın haklı olarak karşı çıktığı ve telefon hizmetinden yararlanmadığı aylarda gelen sabit ücrete itiraz etmemeleri gerektiğini, çünkü telekom tarafından kendilerine telefonları sürekli kullanım halinde tutukları, diğer bir değişle telefonu kullanmasak bile her an kullanabiliriz diye sabit ücreti aldıklarını söyledi.

  "Açıklamaya" muhtaç açıklamalar yapan Telekom Müdürü Çarkçı'nın bu konudaki fikrinden yola çıkarak TEDAŞ ve Belediyeye de elektrik su harcaması yapmasak bile elektriğimiz ve suyumuz her an kullanıma hazır oldukları için faturalara sabit ücret koyulması gerekir diye bir sonuç çıkardık.

Dahası bunu alışveriş yaptığımız market, kasap ve fırında uygulamaya geçirse nasıl olur? Ekmek almasak bile fırıncı ekmeği hep hazır tutuyor,  biz alırız diye bunun da bir bedeli olmalı mı acaba? 

   Başkan Çarkçı'nın konu hakkında söyledikleri:   Atlıhan Otel'de birim amirlerinin de katılımıyla bir basın açıklaması yapan Türk Telekom Ordu İl Müdürü Akif Deniz Çarkacı, sabit ücretin müşteriler arasında bir denge unsuru olduğunu belirtti.

   Kurum olarak telefon hizmetleri verirken bazı maliyetlerin ortaya çıktığını, bu maliyetlerin kullanım ücretleriyle karşılanmasının dünyada yaygın bir uygulama olduğunu kaydeden Çarkacı, "Sabit ücret alınmaması durumunda hizmetleri yoğun olarak kullanan müşteriler, hizmetleri daha az kullanan müşterilerin neden oldukları maliyetleri karşılamak durumunda kalacaklardır.

   Bu takdirde işletmeci maliyetlerini karşılamak için ücretlerde artışa gitmek durumunda kalacak, bu husus da hizmetlerin bu müşteriler tarafından rahatça kullanılabilmesini olumsuz etkileyecektir" dedi.


Çarkacı, sabit ücret konusunda şunları belirtti:   "Sabit ücret müşterinin her an telefon görüşmesi yapabilme imkanının sağlanması ve işletme maliyetleri gözetilerek alınan bir ücrettir. Bir başka deyişle müşteriye tahsis edilen hattın konuşulabilir durumda tutulması karşılığında müşteriden alınan ücrettir. Bu ücretin karşılıksız alındığı iddiası hukuki değildir. Bu sebeple müşterilerimizin aslı olmayan yönlendirmelerin tesirinde kalarak çeşitli mercilere başvurmak suretiyle boş yere maddi zarar etmemeleri gerektiğini hatırlatırız" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum