Poyraz : , “Ordu’da nefes alacak yer bırakmıyor

Poyraz : , “Ordu’da nefes alacak yer bırakmıyor

​Ordu’da yeşil alan ve bir afet sonrası toplanma ve barınma yerinin kalmadığına dikkat çeken Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı her buldukları boş alanı betonlaştırıy

EMEP, “BETON SEVİCİLER ORDU’YU YOK EDİYOR.”

img-8697.jpegEmek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz eski otogarın ve Çarşamba Pazarı’nın yıkılarak yapılmak istenen projeyi eleştirerek, “Ordu’da nefes alacak yer bırakmıyorlar.” diyerek tepki gösterdi.

Poyraz eski otogarın ve Çarşamba Pazarı’nın yıkılarak yapılmak istenen projeyi eleştirerek, “Ordu’da nefes alacak yer bırakmıyorlar.” diyerek tepki gösterdi.​Ordu’da yeşil alan ve bir afet sonrası toplanma ve barınma yerinin kalmadığına dikkat çeken Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı her buldukları boş alanı betonlaştırıyor. Şehir yaşanmaz hale getiriliyor. Yaşanabilir bir şehir için yeşil alan ve meydanlar olmazsa olmazdır. Ancak neredeyse boş mezar bulsalar betonlaştıracaklar.” diyerek tepkisini dile getirdi.

​ESKİ OTOGAR YEŞİL ALAN-TOPLANMA ALANI OLMALIDIR

​Yenimahalle’nin tamamen betonlaştırıldığına dikkat çeken Poyraz, “Cumartesi Pazarı olarak kullanılan alana Altınordu Belediyesi yapıldı. İmam Hatip Ortaokulu’nun yanındaki alana bina yapıldı. Şu an Yenimahalle’de okul bahçeleri bile küçültüldü. Şimdi mahalle için bir gereksinim olan yeşil alan ve afet sırasında barınma ve toplanma yeri olabilecek eski otogar yapılaştırılıyor. Bu uygulamadan vaz geçilmeli, eski otogar yeşil alan olarak değerlendirilmelidir. Şehri betonlaştıran bu anlayış kabul edilemez.” dedi.

img-8695.jpegÇARŞAMBA PAZARI DA YOK EDİLİYOR

​Çarşamba Pazarı’nın bir gereksinim olduğunu vurgulayan Poyraz, “Şehir merkezi için bir köylü pazarı için zorunluluktu ancak Ordu Büyükşehir Belediyesi Çarşamba Pazarı’nı da betonlaştırıp ticarileştirmektedir. Oysa üretici köylünün ürettiklerini satabileceği bir yere gereksinimleri var. OBB üretici köylüyü ve halkı değil, ticaret yapacakları düşünüyor. Adı Millet Düzü olarak yapılsa da düz alan betonlaştırılıyor. OBB‘nin beton seviciliğine anlam veremiyoruz.” dedi.

​BEN YAPTIN OLDU ANLAYIŞI TERK EDİLMELİ

​Açıklamasında Botanik Park’a spor tesislerinin yapılacağının planlanmasını da eleştiren Poyraz, “Botanik Park için de içinde spor sahasının da olduğu projeleri var. Ordu’da yapılmak istenen projeler oldubittiye getiriliyor. Tartışılmayan, halka isteği sorulmayan bir süreçten geçiyoruz. Ordu’nun tek adam yönetim temsilcisi OBB Başkanı Hilmi Güler yanındaki üç beş kişiden başkasını duymuyor. Ordu’yu yaşanmaz hale getiriyorlar. Boş bir alan gördüklerinde gözlerinden beton fışkırıyor. Her tarafı betonlaştırıyorlar. Ballandıra ballandıra Kent Konseyi kuruluşu gerçekleştirildi ama içi boş, işlevsiz bir konseydi, onu da dağıttılar. Planladıkları projeyi halkın görüşüne sunma alışkanlıkları yok. Bu çağ dışı yönetim anlayışı terk edilmeli.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.