ORTAK'tan Ordu'da mavi yolculuk

ORTAK'tan Ordu'da mavi yolculuk

Ordu Tanıtım Kulübü (ORTAK), Ordu-Fatsa Arası Mavi Yolculuk Deniz Turizmi Projesi'ni Nisan 2008'de hayata geçiriyor.

Ordu Tanıtım Kulübü (ORTAK), Ordu-Fatsa Arası Mavi Yolculuk Deniz Turizmi Projesi'ni Nisan 2008'de hayata geçiriyor.

  ORTAK, dünya çapındaki koylara, ilginç kıyı oluşumlarına ve muhteşem bir yeşil görünüme sahip Ordu-Fatsa arasındaki doğa harikası güzellikleri dünyaya tanıtarak, bölgeyi cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyor. Karadeniz Sahil Yolu'nun arkaya alınmasıyla trafik kirliliğinden de arınmış bölge, turizm merkezi olmaya aday olarak gösteriliyor.

   ORTAK Başkanı Arzu Tosunoğlu, doğa harikası kıyıların turistik cazibe merkezi haline gelmesi gerektiğini söyledi. Mavi ve yeşilin her renginin bulunduğu koyların muhteşem bir tablo oluşturduğunu belirten Tosunoğlu, Ordu-Fatsa koylarının doğal güzellikleri, gürültüden uzak karayolu, yeşil koridor ve turkuaz renkli deniziyle Türkiye ve dünya çapında ideal bir mavi tur güzergahı olduğunu kaydetti.

  Sinop'tan Hopa'ya kadar başka hiçbir yerde bu denli göz kamaştırıcı bir kıyı şeridi olmadığını ifade eden Tosunoğlu, "Bu kıyı boyunca yer alan Belicesu, Timsah Kayası, Okçulu Koyu, Yalancı Yason, Yasonburnu, Çaka kumsalı, Hoynat Adası, Kuş Cenneti, Mersin koyu, Çamburnu falezleri, Aktaş Plajı ve Efirli sahilleri, mavi ile yeşilin her renginin harmanlandığı muhteşem bir tablodur" dedi.


Bu doğa harikası kıyıların bir türlü gezi ve tatil turizmine kazandırılamadığını belirten Tosunoğlu, şöyle konuştu:

"Bu güzelliklerimizi ne yazık ki bu zamana kadar değerlendiremedik. Ancak bir yerden başlamak gerekiyor. Bunun için Ordu-Fatsa arasında karşılıklı mavi tur gezileri düzenlenmesi için harekete geçtik.

   Bu kapsamda geçen yıl Fatsa'da faaliyete başlayan bir yatçılık şirketiyle görüştük ve olumlu yanıt aldık. Herhangi bir engelle karşılaşmazsak Haziran'ın ortalarından itibaren mavi tur projemizi uygulamaya başlayacağız." Tosunoğlu, özellikle turizm mevsimlerinde bölgeye gelen misafirler için düzenlenecek mavi turların, bu kıyıların kısa zamanda tanıtılmasına olanak sağlayacağını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.