ORDU'NUN SULARI 7/24 KONTROL ALTINDA

ORDU'NUN SULARI 7/24 KONTROL ALTINDA

Ordu ili genelinde 24 adet içme suyu, 19 adet atık su arıtma tesisi ve 582 adet dezenfeksiyon noktası olmak üzere toplam 625 adet tesisimizle arıtma faaliyetlerimizi aralıksız olarak sürdürüyoruz. Su kaynaklarından temin edilen suları, alanında uzm

ORDU'NUN SULARI 7/24 KONTROL ALTINDA

Haberimizin YOUTUBE LİNKİ:

https://www.youtube.com/watch?v=U0ZofRLKhFM

Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü içme sularında gerçekleştirilen arıtma faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

OSKİ Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Gültekin Kuran tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanlığı olarak faaliyetlerimize ara vermeden devam ediyoruz.

Ordu ili genelinde 24 adet içme suyu, 19 adet atık su arıtma tesisi ve 582 adet dezenfeksiyon noktası olmak üzere toplam 625 adet tesisimizle arıtma faaliyetlerimizi aralıksız olarak sürdürüyoruz.

Su kaynaklarından temin edilen suları, alanında uzman personellerimizce içme suyu arıtma tesislerimizde arıtarak, Türk Standartlarına ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sınır değerlerine uygun olarak şebekelere veriyoruz.

Su kalitesini; kaynaktan başlayarak, arıtma işlemi sırasında ve şebekenin uç noktalarından numuneler alarak 7 gün 24 saat takip ediyoruz.

Alınan numunelerin fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerini; TÜRKAK tarafından akredite edilmiş , Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlilik Belgeli modern cihazlarla donatılmış laboratuvarlarımızda yetkin personellerimizce yapıyor ve analiz sonuçlarını her ay İdaremiz web sitesinde yayınlıyoruz.

Tüm tesislerimizin hizmet sürekliliğini sağlamak için gerekli olan periyodik ve koruyucu bakımlar ile otomasyon, scada kurulum ve onarım çalışmalarını kendi ekiplerimizce yürütüyoruz. Değerli Ordulular OSKİ Genel Müdürlüğü olarak arıtma faaliyetlerimizi tüm ekiplerimizle sizler için sürdürmekteyiz” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.