Ordu'lunun bütçe yükü  “12. Ordu Günleri” Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Ordu'lunun bütçe yükü “12. Ordu Günleri” Hazırlık Toplantısı Yapıldı

ORDEF Başkanı Özdemir, “İstanbul’da 600 bin Ordulu var. 366 derneğimiz bulunuyor. 11 tane ilçe federasyonumuz ile çatı durumunda da Ordu Dernekler Federasyonumuz var. Biz bir aileyiz. Bu yıl 12. düzenleyeceğimiz Ordu Günleri için tüm ilçe belediye başkan

“12. Ordu Günleri” Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Ordu Valiliği'nin himayesinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF)’nun iş birliğiyle 16-19 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Sahili Etkinlik Alanı’nda bu yıl 12 ncisi gerçekleştirilecek "Ordu Günleri”nin hazırlık toplantısı yapıldı.

12ordugunleri-hazirlik-toplantisi.jpeg

Yeni Valilik binası konferans salonunda yapılan “12. Ordu Günleri” hazırlık toplantısına, Vali Muammer Erol, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Vali Yardımcısı Turgay Ergin, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat ve Turizm Dairesi Başkanı Zabit Yön, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adil Levent Karlıbel, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) Başkanı Necati Özdemir, ORDEF yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“12. Ordu Günleri” hazırlık toplantısında bir konuşma yapan Vali Muammer Erol, tanıtım günlerinde illerin kendi kültürlerini tanıtma fırsatı bulduğunu belirterek, “Birlikte gönül gönüle iş yapmakla ilgili kararlılığımızın arkasına emeğimizi, gayretimizi samimiyetle ortaya koyalım. Bunu da burada görüyorum. Gelen misafirlere Ordu’nun güzelliklerinden ve güzel insanlarından bahsederek, buraya yönlendirdiğimiz takdirde en büyük kazancımız bu olur” diye konuştu.

ORDEF Başkanı Özdemir, “İstanbul’da 600 bin Ordulu var. 366 derneğimiz bulunuyor. 11 tane ilçe federasyonumuz ile çatı durumunda da Ordu Dernekler Federasyonumuz var. Biz bir aileyiz. Bu yıl 12. düzenleyeceğimiz Ordu Günleri için tüm ilçe belediye başkanlarımızı ziyaret ettik. Sayın Valimize de yakın ilgisi dolayısıyla teşekkür ediyorum ”dedi.

Ordu Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Sezer Turan ise İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek Ordu Günleri etkinliğiyle ilgili bir sunum yaparak, etkinliğin planlamasını yaptıklarını, bu yılki etkinlikte 19 İlçenin bir ürününün marka yapılacağını ifade etti.

Toplantıda, ilçe belediye başkanları ile STK temsilcileri yapılacak olan etkinlikle ilgili görüş, düşünce ve önerilerinde dile getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.