ORDU İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

ORDU İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

2023 Yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Muammer Erol başkanlığında yapıldı.Yeni Valilik Binası toplantı salonunda sektörel gelişmeler ile yatırımları değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, kurumlar arası işbirliği

ORDU İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI2023 Yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Muammer Erol başkanlığında yapıldı.
Yeni Valilik Binası toplantı salonunda sektörel gelişmeler ile yatırımları değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ve yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri hazır bulundu.
ilkoordinasyontoplantisi.jpeg
2023 Yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında bir konuşma yapan Muammer Erol, Ordu Valiliği görevine başladıktan sonra İl Koordinasyon toplantısına ilk kez başkanlık yaptığını belirterek, toplantının tüm kurumlara ve ilimize hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

2023 yılı Eylül ayı sonu itibarıyla ilimizdeki kamu yatırım projesi sayısının 392 olduğunu söyleyerek, ”Bu yatırımların toplam proje bedeli yaklaşık 34 Milyar 645 Milyon TL, önceki yıllar harcaması 11 Milyar 33 Milyon TL, yılı ödeneği 8 Milyar 753 Milyon TL, yıl içi harcaması ise 3 Milyar 624 Milyon TL’dir” dedi.

Projelere toplamda 14 Milyar 657 Milyon TL harcama yapıldığını belirten Vali Erol, yatırımlarda projelerin toplam bedeline göre %42,31 oranında nakdi gerçekleşme sağlandığını ifade etti.

img-4788.jpegVali Erol, ”Yatırımcı kurum ve kuruluşlarımızın İl Yatırım Takip Sistemi’ne (İLYAS) girmiş olduğu verilere göre; İlimizde yürütülen 392 adet kamu yatırım projesinden 196 adedi devam eden proje iken, 23 adedi ihale, 15 adedi tasfiye ve 81 adedi proje aşamasında bulunmaktadır. Yıl içerisinde 77 adet projede %100 fiziki gerçekleşme sağlanarak yatırımlar tamamlanmıştır. İlimizdeki toplam 392 yatırım projesinin 52 adedi Ordu Büyükşehir Belediyesi ve OSKİ Genel Müdürlüğüne, 100 adedi ilçe belediyelerine, 240 adedi ise yatırımcı il ve bölge müdürlüklerine aittir” şeklinde konuştu.

Toplantıda, ilçe belediye başkanları, ilçelerinde yürütülen proje ve yatırımların son durumları hakkında bölge müdürlerinden detaylı bilgiler de aldılar ve taleplerini ilettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.