Ordu’ da kadastro çalışmaları

Ordu’ da kadastro çalışmaları

Ordu Kadastro İl Müdürü Ömer Aksoy, Ordu'da 2009 yılı sonunda kadastro yapılmamış köy ve mahallenin kalmayacağını söyledi.

Ömer Aksoy, Ordu'da kadastro çalışmaları ve vatandaşların beklentileri konusunda açıklamalarda bulundu. Ordu'nun ülke genelinde kadastro çalışmalarının en yoğun şekilde sürdürüldüğü illerin başından geldiğini belirten Aksoy, il genelinde 402 köy ve mahallede ihaleli kadastro çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti.

Orman sınırlarının belirlenmesi işlemlerini de orman ve tarım kuruluşlarından birer temsilci ile yürüttüklerini hatırlatan Aksoy, "Ordu'daki kadastro çalışmaları başka illerden gelmiş olan 7, kadastro müdürlüğümüzde dahil olduğu 14 adet müdürlük ile yürütülmektedir. Bu 402 birimin tamamında kadastro çalışmaları en geç 2009 yılında bitirilecektir. Böylelikle 2009 yılının sonunda birkaç sorunlu birimin dışında tüm köy ve mahallelerde kadastro çalışmaları yapılmış olacaktır" dedi.

İlerleyen süreçte kadastro müdürlüklerinin teknik arşivlerindeki bilgilerin Tapu Kadastro Bilgi Sistemi'ne (TAKBİS) dahil edileceğini belirten Aksoy, vatandaşlardan da beklentileri olduklarını ifade etti.

Aksoy, "Vatandaşlarımız her şeyden önce kadastro çalışmaları devam eden köy ve mahallelerde gayrimenkullerine ait her türlü bilgi belgeyi müdürlüklerimize ulaştırması gerekiyor. Vatandaşlarımızdan kendilerine ait taşınmazların sınırlarının belirlenme çalışmaları yapılırken, hazır bulunarak sınırlarını göstermelerini bekliyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum