Ordu' da 2008 yılı eğitim yatırımları

Ordu' da 2008 yılı eğitim yatırımları

Ordu Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun, 2008 yılı eğitim ödeneğinin 19 milyon YTL olduğunu açıkladı.

Yılmaz Uzun, ödeneğin 4 farklı kaleme dağıtıldığını ancak ihtiyaçları karşılamasın çok zor olduğunu belirtti. Özellikle onarım için ayrılan ödeneğin ancak pansuman niteliği taşıyacağını belirten Uzun, 19 milyon YTL olan 2008 ödeneğinin inşaat projeleri için 17 milyon 653 bin YTL, kamulaştırma giderleri için 50 bin YTL, onarım giderleri için 153 bin YTL, cari giderler için 2 milyon 96 bin YTL olarak harcanacağını belirtti.

Halk katkısıyla 24 okul, 2 spor salonu ve 3 yurt yapılacağını ifade eden Uzun, bazı kurumlardan eğitime ayrılan bütçe ile yaptırılacak okullarla ilgili şu bilgileri verdi: "Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 24 derslikli Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu ve Terzili köyünde bulunan merkez TOKİ konutlarındaki çalışmalar devam ediyor. Fatsa TOKİ konutlarına ait okul inşaatı bitti. Buraya Sakarya İlköğretim Okulu öğrencilerini geçici olarak taşıdık.

12 derslikli Ünye TOKİ konutlarındaki okulun da inşaatı devam ediyor. Türk Telekom (TT) yatırımları olarak Çamaş'ta 16 derslikli bir YİBO yapılacak. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın (IMKB) Fatsa'da 16 derslikli Fen Lisesi inşaatı çalışmaları devam ediyor"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.