ORDU  ÇEVRE DERNEĞİ ŞİKAYETİNE CEVAP BEKLİYOR

ORDU ÇEVRE DERNEĞİ ŞİKAYETİNE CEVAP BEKLİYOR

Dernek tarafından yapılan açıklama şöyle, “Mahalle halkı tarafından derneğimize gönderilen fotoğraflarla Güzelyalı Mahallemizde kıyı koruma yasasına aykırı çalışma yapıldığına yönelik şikayet geldi. Yerinde yaptığımız incelemede şikayetin doğru olduğunu g

ORDU ÇEVRE DERNEĞİ ŞİKAYETİNE CEVAP BEKLİYOR
Ordu Çevre Derneği, Altınordu İlçesi Güzelyalı Mahallesi’nde deniz kıyısında yapılan duvar için verdikleri dilekçesine geç yanıt verildiği belirterek yasal olmayan duvarın bitmek üzere olduğunu duyurdu.
Ordu Çevre Derneği Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada Altınordu İlçesi Güzelyalı Mahallesi’nde kıyı koruma yasasının çiğnendiğini, kıyının bozulduğunu ve izinsiz olarak taş duvar örüldüğünü bildiren dilekçelerini Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ve Ordu Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüklerine verdikleri şikayet dilekçeleriyle yasadışı çalışmanın durdurulması ve gerekli işlemin yapılmasını istediklerini açıkladı.
f712a406-eec0-481a-b696-02467e2a5e15.jpegKıyılar yok ediliyor
Dernek tarafından yapılan açıklama şöyle, “Mahalle halkı tarafından derneğimize gönderilen fotoğraflarla Güzelyalı Mahallemizde kıyı koruma yasasına aykırı çalışma yapıldığına yönelik şikayet geldi. Yerinde yaptığımız incelemede şikayetin doğru olduğunu gördük. Bunun üzerine 28.04.2023 tarihinde Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ve Ordu Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğüne fotoğraflarla birlikte şikayet dilekçesi verdik. 20.05.2023 tarihinde derneğimize gelen Ordu Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü yazısında şikayetimizin doğru olduğu ve taş duvarın kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kıyı alanı içinde kaldığının görüldüğü belirtilerek OBB’ye ve Altınordu Belediyelerine gereğinin yapılması istenmektedir. Ayrıca aynı tarihte OBB’den gelen yazıda da Altınordu Belediyesine gereğinin yapılması için yazı gönderildiği belirtilmektedir. Görülüyor ki haklıyız ancak kurumlar gereğini yapana kadar duvar yapımı bitecek, kıyı işgal edilmiş olacak. Bu durumda iş işten geçmiş olmaktadır.” denildi.
1ca12026-3ad3-409d-8d3d-ef65810e2044.jpeg Geciken adalet, adalet değildir.
Ordu Çevre Derneği Yönetim Kurulu açıklamasında kıyılara verilen zararların telafisi mümkün olmadığı vurgulanarak “Verdiğimiz dilekçenin gereği hemen yapılsaydı hem duvar yapılmazdı hem de kıyıya verilen zarar önlenebilirdi. Ancak kurumlar gerekli adımı zamanında atmadığı için zararlar önlenemiyor. Şimdi ne olacak? Zarar telefi edilebilecek mi? Yapılan duvar yıkılacak mı? Aynı yerde yasadışı beton iskele yapılmıştı, şikayetimiz sonrası yıkılmıştı. Şimdi de bu zarar telafi edilmelidir. Ayrıca cazasız bırakılmamalıdır. Mahalle halkıyla da yaptığımız görüşmede OBB’ye sözlü şikayette bulunduklarını da belittiler. Ayrıca Cimer’e de şikayet ettiklerini söylediler. Şikayetler oluyor ancak nedense zamanında önlem alınmıyor.” denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.