Memur-Sen konutları 1.ve 2. etapları birleştirildi

Memur-Sen konutları 1.ve 2. etapları birleştirildi

Ordu'da Memur-Sen Konfederasyonu ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığında gerçekleştirilecek olan toplu konut projesinin 1. ve 2. etap ihalelerin birlikte yapılması kararı alındı.

Ordu'da Memur-Sen Konfederasyonu ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığında gerçekleştirilecek olan toplu konut projesinin 1. ve 2. etap ihalelerin birlikte yapılması kararı alındı.


Memur-Sen Ordu Şube Başkanı Hamdi Ateş, üyelerini ev sahibi yapmak amacıyla Eskipazar mevkisinde satın aldıkları arazi üzerine 1. etapta 850, 2. etapta 750 olmak üzere toplam bin 600 konut ihalesinin TOKİ tarafından ortak ihale edilmesi kararı alındığını açıkladı.

Ateş, 1. etap konutların jeolojik ve zemin etüt çalışmaların tamamlandığını, ancak 2. etap konutlarında bu aşamadan geçtikten sonra ihale ve temel atma aşamasına gelineceğini belirterek, ikinci etap konutlarında müracaat ve sözleşmesini imzalanmasından sonra toplam bin 600 konutun temelinin birlikte atılacağını kaydetti.

TOKİ'nin her iki etabında ortak ihale edilmesindeki amacın maliyetlerin düşürülmesi ve üyeler arasında tedirginliğin önlenmesi olduğunu belirten Ateş, "Bu nedenle 2. etap olan ve TOKİ ile bireysel sözleşmelerini yapmayan ortaklarımız 1 ay içinde peşinat olan 3 bin YTL'yi hazırlamaları gerekecek. 2. etaptaki ortaklarımız projeler geldiğinde sözleşmelerini imzalayacaklardır. Toplam bin 600 konut için TOKİ tarafından aynı anda ihale yapılacak ve temeller atılacaktır" dedi.


Üyelerin olumsuz söz ve dedikodulara kulak asmaması gerektiğini dile getiren Ateş, ihalelerin ve temel atma sürecinin gecikmesini ise arazi imarlarının proje ile birlikte başlamasına bağladı. Ateş,"1. etap konut arazisinde olduğu gibi 2. etap arazinin de imar çalışmaları konut projemizle birlikte başlamıştır. Bu işin bu kadar uzamasındaki esas neden, böylesine büyük bir projenin hayata geçirileceği imara açılmış bir arazinin bulunamamasıdır.

Söz konusu arazilerinde imara açılabilmesi için çok sayıda kurumdan olur raporu verilmesi gerekiyor. Dolayısıyla prosedür kendiliğinden uzuyor" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.