Meclis başkanı ebru' ya merak sardı

Meclis başkanı ebru' ya merak sardı

Güzelordu okulunu yıkmak ve otopark yapmak isteyen, Ruspazarından alma Malzemeleri "antika" diye tanıttığı söylenen Ordu İl Genel Başkanı Şanser Şahin, Türk süsleme sanatı olan ebru sanatına merak saldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Müdürlüğü'nce geleneksel süsleme sanatlarını yaşatmak, tanıtmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla 'Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Karma Sergileri'nin dördüncüsü Ordu'da gerçekleştiriliyor.

 Toplam 44 eserin yer aldığı bu sergi, yaygın kültürel eğitim faaliyetleri kapsamında Ankara'da bakanlık bünyesinde açılan kurslarda ders veren hocaların ve onların uygun gördüğü öğrencilerin eserlerinden oluşuyor. Antikalara ve el sanatlarına ilgisiyle tanınan Ordu İl Genel Meclisi Başkanı Şanser Şahin sergiye ziyaret etti.

 Eserleri dikkatlice inceleyen İl Genel Meclisi Başkanı Şanser Şahin, ebru sanatçısı İbrahim Kırçak ile çalışma yapmak istedi. Fırçayı eline alan Şanser Şahin, ilk denemesinde İbrahim Kırçak hocadan olumlu not aldı. İkinci bir deneme daha yapmak istediğini belirten Şanser Şahin, ebru sanatının İl Genel Meclisi Başkanlığından çok daha zor olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.