Mahkemeye darbe tehdidi yapıldı mı ?

Mahkemeye darbe tehdidi yapıldı mı ?

Oramiral, Anayasa Mahkemesi'ni arayıp darbe tehditiyle baskı yaptı mı? Emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı açıkladı...

Oramiral, Anayasa Mahkemesi'ni arayıp darbe tehditiyle baskı yaptı mı? Emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı açıkladı...

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Yener Karahanoğlu"nun, Anayasa Mahkemesi"ne 367 davasıyla ilgili kararı öncesinde baskı yaptığı iddiaları bir süredir basında tekrarlanıyor.

Karahanoğlu"nun, dönemin Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu ile görüştüğü, “367 konusunda istenilen yönde karar almazsanız, ordu darbe yapacak” dediği, Tuğcu"nun, “Bunu çocuklarıma anlatamam” diyerek tepki verdiği, hatta “gözyaşlarını tutamadığı” ima ediliyordu.

Fikret Bila Karahanoğlu"na bu iddiaları sordu. Karahanoğlu'nun yanıtları şöyle oldu:

KİMSEYLE KONUŞMADIM

“Dönemin Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Hanım"ı tanımam. Resmi törenlerde el sıkışmak dışında bir görüşmem, konuşmam olmadı. Onun sayısı da üçü geçmez. Tülay Hanım"la da mahkeme üyeleriyle de bir görüşmem, konuşmam olmadı. Bu nedenle gazetelerde çıkan haberlerin, yazıların tamamı hilaf-ı hakikattir.”

HABER VERİLEREK DARBE OLUR MU?

“Çıkan haberler, yazılar doğrusu akla ziyan. Bir kuvvet komutanı, Anayasa Mahkemesi Başkanı"nı veya bir üyeyi arayıp, "şu kararı almazsanız, darbe yapacağız" der mi? Bunun akla sığan bir tarafı var mı? Mantıklı bir yönü var mı? Olacak iş mi? Ayrıca öyle haber verilerek darbe mi yapılır? Darbe yapmanın da kuralları vardır, gizliliği vardır. Bu bile düşünülse, iddiaların saçma olduğu anlaşılır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.