KPSS başvuru tarihleri açıklandı

KPSS başvuru tarihleri açıklandı

Prof. Dr. Ünal Yarımağan 2008 yılında yapılacak KPSS'ler ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Prof. Dr. Ünal Yarımağan 2008 yılında yapılacak KPSS'ler ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabileceklerin 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde gireceği Kamu Personeli Seçme Sınavı"na (KPSS) başvurular 28 Nisan-9 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapılacak.

Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabilecekler için yapılan KPSS"nin 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirten Yarımağan, cumartesi sabah, cumartesi öğleden sonra, pazar sabah ve pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacak sınavda "Genel Yetenek" ve "Genel Kültür" testlerinin uygulanacağını ifade etti.

Yarımağan, cumartesi sabah oturumuna tüm adayların girmesinin zorunlu olduğunu belirtti.

Başvurular

Adaylar "2008-KPSS Lisans Kılavuzu" ile aday bilgi formunu 2 YTL karşılığında 28 Nisan-9 Mayıs 2008 tarihleri arasında başvuru
merkezlerinden alabilecek.

Sınav merkezlerine, başvuru tarihinden önce ve başvuru süresi boyunca ÖSYM"nin "www.osym.gov.tr" internet adresinden ulaşılabilecek.

Kılavuzda, Türkiye İş Kurumu"nun (İŞKUR) KPSS sonuçlarının normal, özürlü ve eski hükümlü işçi alımında da kullanacağına ilişkin duyurusuna yer veriliyor.

Ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için düzenlenecek KPSS ise 21 Eylül 2008 tarihinde yapılacak. Bu başvurular ile ilgili ayrıntılı bilgi ise daha sonra ÖSYM tarafından duyurulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.