Köy-Kent'in fabrikası çöktü

Köy-Kent'in fabrikası çöktü

Mesudiye ilçesinde zamanın başbakanı merhum Bülent Ecevit tarafından Köy-Kent çalışmaları kapsamında inşa edilen Dayılı Orman Ürünleri Fabrikası çöktü.

   Ordu'nun Mesudiye ilçesinde zamanın başbakanı merhum Bülent Ecevit tarafından 2 Eylül 2000'de başlatılan, 27 Ekim 2001'de kurdelesi kesilerek hizmete giren Köy-Kent çalışmaları kapsamında inşa edilen Dayılı Orman Ürünleri Fabrikası, çatısında biriken karların ağırlığına dayanamayarak çöktü.

  Birkaç yıl önce iflas eden fabrikanın atıl durumda kalan tesisi kalitesiz malzeme kullanılmasından kullanılmayacak hale geldi.

   Zamanın Başbakanı Bülent Ecevit'in "köylülerin gücünü birleştirmesi ve köylerin kentleştirilmesi" hayaliyle Ordu'nun Mesudiye ilçesinde başlatılan Köy-Kent yatırımları dökülüyor.

  Mesudiye'nin Esatlı, Ilışar, Çardaklı, Kışlacık, Türkköy, Göçbey, Dayılı, Çavdar ve Yuvalı köylerinde gerçekleştirilen, 9 köyün birbirine asfalt yollarla bağlandığı, elektrik, su, telefon ve internetin getirildiği, futbol, basketbol sahaları, çocuk oyun alanları ve okulların inşa edildiği yatırımlar bugün ıssızları oynuyor.
"Tersine göç" vermesi umuduyla gerçekleştirilen yatırımlar, nüfus yokluğundan dolayı kullanılmadıkları için atıl kaldı. Bu yatırımlar kapsamında inşa edilen Dayılı Orman Ürünleri Fabrikası da, kooperatif yönetiminin iflas etmesi ve icralık olmasının ardından ikinci darbeyi de doğa şartlarından yedi. Kalitesiz malzeme ile yapıldığı ortaya çıkan fabrikanın duvarlarının yıkılmasının ardından çatısı da yağan yoğun kar sebebiyle üzerindeki ağırlığı taşıyamayarak çöktü.

    İzbe bir görünüm alan fabrika binası, ormanda başı boş gezen yaban hayvanlarının barındığı mekan haline geldi.

    Köy-Kent yatırımlarının uygulandığı 9 köyde 2002 seçimlerinde Ecevit'in DSP'si 82 oy, 2007 seçimlerinde ise CHP-DSP ittifakı toplam 463 oy alabilmişti

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.