KEY yardımı alacaklar dikkat !

KEY yardımı alacaklar dikkat !

KONUT Edindirme Yardımı hak sahiplerinin paraları nasıl alacakları belli oldu. Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinin hak sahiplerine kendi istekleri doğrultusunda ya nemasıyla birlikte nakit ya da payları oranında EGYO hisse senedi verilerek yapılaca

KONUT Edindirme Yardımı hak sahiplerinin paraları nasıl alacakları belli oldu. Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinin hak sahiplerine kendi istekleri doğrultusunda ya nemasıyla birlikte nakit ya da payları oranında EGYO hisse senedi verilerek yapılacak.

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek "28 Şubat 2008 itibariyle bu süreç tamamlanacaktır. Bu süre içerisinde ve yasada belirtilen formatta yapılan bildirimler için tasfiye halinde T. Emlak Bankası A. Ş tarafından üç ay içinde hak sahibi bazında anapara ve nema hesaplaması yapılacaktır. Bu hesaplamalardan sonra ödemeler ise Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (EGYO) tarafından Ziraat Bankası kanalıyla yapılacaktır" dedi.

YA NAKİT YA DA HİSSE SENEDİYLE YAPILACAK

Bakan Şimşek, ödemelerin, hak sahiplerinin taleplerine göre, nemasıyla birlikte nakit veya payları oranında EGYO hisse senedi verilmek suretiyle yapılacağını da bildirdi. İlgili kanun uyarınca belirlenen formatta ve sürede bildirimi yapılan tüm hak sahiplerine ödeme yapılmasının düşünüldüğünü ifade eden Bakan Şimşek, toplam kaç kişiye ödeme yapılacağına ilişkin soruya ise "ancak kurumların bildirimlerini tamamlamaları sonucu, ödeme yapılabilecek hak sahibi sayısı ve ödenecek tutarlar netleşecektir" yanıtını verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum