Karakış'tan vakıflara yardım çağrısı

Karakış'tan vakıflara yardım çağrısı

Türk Diyanet Vakıf-Sen ve Kamu-Sen Ordu İl Temsilcisi Bekir Karakış, Türk insanının vakıfların şefkatli eline ihtiyacının daha da arttığını söyledi.

Türk Diyanet Vakıf-Sen ve Kamu-Sen Ordu İl Temsilcisi Bekir Karakış, Türk insanının vakıfların şefkatli eline ihtiyacının daha da arttığını söyledi.

Vakıfların hayatın bütün alanını kapsayan hizmetlere destek sağlayan önemli bir rol üstlendiğini belirten Bekir Karakış, Türk milletinin bu konuda Allah'a ve onun yarattığı varlıklara sevgi ve şefkatle yardımcı olmayı hayat felsefesi olarak kabul ettiğini belirtti.

   Türk milletinin yurdun korunmasında önemli yeri olan ordunun donanımına yardımcı olma, içme suyu temin etme, fakir ve kimsesizlere aş ve barınak sağlama, hastaları tedavi etme, ilmin yayılmasını sağlayıcı araçları ve mekanları temin etme, öğrencileri koruma ve öğrenimlerini sağlama, dul ve yetim evleri, emzirme ve büyütme yuvalarının hep aynı amaç doğrultusunda yapılan hizmetler olduğuna dikkat çeken Karakış, "Bütün bunlardan başka öksüz kızlara çeyiz verilmesi, hizmetçi olarak çalışanların kusurları sebebiyle verdikleri zararları tazmin etmesi, borçlu olarak hapishaneye düşenlerin borçlarının ödenmesi, dul kadınlara ve muhtaç olanlara yardım edilmesi, fakir ve kimsesizlerin cenazelerinin kaldırılması, bayramlarda çocukların ve fakir kimselerin sevindirilmesi, kış aylarında kuşların beslenmesi, hasta ve garip leyleklerin bakım ve tedavisi gibi daha pek çok hizmetlerde bulunarak, Türk milleti Allah'a ve onun yarattığı varlıklara sevgi ve şefkatle yardımcı olmayı hayat felsefesi kabul etmiş ve bu hizmetlerin yerine getirilmesine yönelik vakıflar kurmuşlardır" dedi.


Vakıfların yüz yıllar boyunca tüm canlılar için hayatı yaşanılır hale getirdiğini, toplum hayatının korunmasına katkıda bulunduğunu, fertler arasında, yardımlaşma ve dayanışma yolu ile karşılıklı sevgi bağının kurulduğunu, başka bir ifade ile insanlığın dünyevi ve uhrevi saadetini kazanmasına vesile olduğunu kaydeden Karakış, "Bu gün ise, bir ölçüde unutulmuş, maddi hayatın girdabında bunalan insanımızın, Vakıfların şefkatli eline ihtiyacı daha da artmıştır.

 Ülkemizin sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda kalkınması ile yurt savunmasında vakıfların yaptığı çalışmalar çok büyüktür. Bu kadar güzel bir hizmetin sürekliliğini sağlamak hepimizin görevidir. Vakıflara yardım ederek gelirlerini çoğaltmak ve çalışmalarını desteklememiz gerekir" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.