“KARADENİZ-AKDENİZ YOLU 10 GÜN İÇERİSİNDE AÇILACAK”

“KARADENİZ-AKDENİZ YOLU 10 GÜN İÇERİSİNDE AÇILACAK”

Ordu’da Temmuz ayında meydana gelen ve sel felaketinde yaşanan heyelan sebebiyle ulaşıma kapanan Karadeniz-Akdeniz yolunun ulaşıma açılması için devam eden çalışmalarda sona gelindi. Çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı

“KARADENİZ-AKDENİZ YOLU 10 GÜN İÇERİSİNDE AÇILACAK”

https://we.tl/t-4kU6ly9dw9

Ordu’da Temmuz ayında meydana gelen ve sel felaketinde yaşanan heyelan sebebiyle ulaşıma kapanan Karadeniz-Akdeniz yolunun ulaşıma açılması için devam eden çalışmalarda sona gelindi. Çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Karadeniz-Akdeniz yolunun 10 gün içerisinde ulaşıma açılacağını söyledi.

img-6937.jpeg

Ordu’yu İç Anadolu ve Akdeniz’e bağlayan Karadeniz-Akdeniz yolu Temmuz ayında Ordu’da meydana gelen sel felaketinde ulaşıma kapandı. Çalışmalara hızlıca başlayan ekipler, Karadeniz-Akdeniz yolunun Mesudiye Darıcabaşı Mahallesi ile Ulubey Çağlayan Mahallesi tüneli girişindeki kısımda yaşanan heyelan alanındaki çalışmalara ağırlık verdi. Yolun yaşanabilecek afetlerde tekrar zarar görmemesi için güçlendirilmesini sağlayan ekipler, viyadük inşasında da sona yaklaştı.

BAŞKAN GÜLER, YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’de Karadeniz-Akdeniz yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. İşçilerle bir araya gelen Başkan Güler, hem kendilerine kolaylıklar diledi hem de son durum hakkında bilgi aldı. Başkan Güler ayrıca yol çalışmalarını sürdüren ekiplere çikolata ikramında bulundu.

BAŞKAN GÜLER: “KARADENİZ-AKDENİZ YOLU 10 GÜN İÇİNDE AÇILACAK”

Karadeniz-Akdeniz yolu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çalışmalarda artık sona gelindiğini belirtti.

hilmigulerdereyoluacilacak.jpeg

Yolun 10 gün içerisinde açılacağını ve Karadeniz-Akdeniz yolunun yeniden hareketleneceğini kaydeden Başkan Güler, şöyle konuştu:

“Bakanlığım zamanında 14 tünel açarak, ulaşıma açtığımız bu yolda büyük sel felaketi sırasında heyelandan göçen kısmı incelemeye geldik. Çok süratli bir çalışmayla yol şu anda bitme aşamasına geldi. Aşağı yukarı 10 gün içinde de burası bitecek ve hizmete açılacak. Böylece Akdeniz-Karadeniz yolu hizmete tekrar başlamış olacak. Buranın bağlantı yolunda 10 km'lik kısmı asfaltlamıştık. Oradan nakliye devam ediyordu, hareket devam ediyordu. Şimdi bu kısımla birlikte bağlantı bitmiş olacak. Eski güzel günlerine dönmüş olacak. Bakanlığımız zamanında 14 tünel açtığımız yolu tekrar harekete, faaliyete başlamış olacak. Çalışan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

MUHTARLARDAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Başkan Güler’e inceleme gezisinde Mesudiye Pınarlı Mahallesi Muhtarı Hakan Başaran, Mesudiye Darıcabaşı Muhtarı Sinan Biçer ve Mesudiye Akpınar Mahalle Muhtarı İzzet Kara eşlik etti. Hem Karadeniz-Akdeniz yolu projesinin hayata geçmesinde emeği bulunduğu hem de heyelan sebebiyle süren çalışmaları yakından takip ettiği için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ileten muhtarlar şunları kaydetti:

MESUDİYE PINARLI MAHALLESİ MUHTARI HAKAN BAŞARAN “BU YOL MESUDİYE VE İÇ ANADOLU İÇİN OLMAZSA OLMAZ”

Mesudiye Pınarlı Mahallesi Muhtarı Hakan Başaran, “Öncelikle Sayın Bakanımıza evveliyatından bize bu yolu hediye ettiği için öncelikle ona teşekkür ediyoruz. Bunlar tabi ki doğal afetler, olacak bunlar. Ama Bakanımıza, Karayollarımıza, emeği geçen herkese bu yolda özveri ile çalıştıkları için, tekrar ulaşım açtıkları için çok teşekkür ediyoruz. Bu yol Mesudiye ve İç Anadolu için olmazsa olmaz, inşallah bundan sonra böyle bir doğal afet yaşamayız. Bu yolun bizim için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Bakanıma da buradan emeklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz”

MESUDİYE DARICABAŞI MUHTARI SİNAN BİÇER: “HAYAL DEDİĞİMİZ, BU ZOR ŞARTLARDA YAPILAMAZ DENİLEN YOL BAKANIMIZIN SAYESİNDE YAPILMIŞTI”

Mesudiye Darıcabaşı Muhtarı Sinan Biçer, “Öncelikle Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Geldi, burada yapılan işi yeniden inceledi. Zaten Bakanımızın Bakanlık döneminde hayal dediğimiz, bu zor şartlarda yapılamaz denilen yolu Bakanımızın sayesinde yapıldı. Ne güçlükle yapıldığını biz çok iyi biliyoruz. Burada bizzat başladım sonuna kadar ben devam etmiştim. Gerçekten zor bir projeydi. Şimdi de Akdeniz-Karadeniz yolu olarak, Sivas’tan tut İç Anadolu’yu bir birine bağlayan, Karadeniz birbirine bağlayan yolumuz bir afetten dolayı göçmüştü. Şu anda öncelikle Bakan beye ve Karayollarına, buranın bir an önce yapılmasını sağladığı için teşekkür ediyoruz”

MESUDİYE AKPINAR MAHALLE MUHTARI İZZET KARA: “SAYIN BAKANIMIZ ORDU MESUDİYE DERE YOLUNU BİZLERE HEDİYE ETTİ”

Mesudiye Akpınar Mahalle Muhtarı İzzet Kara, “Sayın Bakanımıza bölgemizi ziyaret ettiği için çok teşekkür ederiz. Bakanımızdan Allah razı olsun. Ordu Mesudiye dere yolunu bizlere hediye ettiği için Bakanlık döneminde. Allah razı olsun. Yapılmasında çok büyük emekleri var. Bunu bölge halkımız da biliyor. Daha önce yazları 3 saatte, kışları 4 saatte ulaştığımız memleketimize şu anda Bakanımızın sayesinde yarım saatte ulaşıyoruz. Bir afet oldu göçtü. Bizzat gelerek inceliyor. Her zaman da takip ediyordu. Her şey için çok teşekkür ediyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.