Kalp damarlarından 10 tanesi değiştirildi

Kalp damarlarından 10 tanesi değiştirildi

Ordu'nun Çaybaşı ilçesinde ikamet eden 6 çocuk babası çiftçi Fahri Özkaya (74), göğüs ağrısı ve nefes darlığı şikayetiyle Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

d   Samsun'da 74 yaşındaki bir hastanın tıkanan kalp damarının 10'u aynı anda başarılı bir operasyonla değiştirildi.

  Ordu'nun Çaybaşı ilçesinde ikamet eden 6 çocuk babası çiftçi Fahri Özkaya (74), göğüs ağrısı ve nefes darlığı şikayetiyle Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan tetkiklerde Fahri Özkaya'nın kalbinin 10 damarının aynı anda tıkalı olduğu tespit edildi. Bir haftadır Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nde ameliyat yapan İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Koşuyolu Kalp Cerrahisi Merkezi doktorlarından Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. İsmail
Başyiğit ve ekibi, başarılı operasyonla Fahri Özkaya'nın bacağından aldığı 9 damar ile göğüs boşluğundan aldığı 1 damarı kalbine nakletti. 4 saat süren başarılı operasyonla Fahri Özkaya, normal servise alındı.
Yaşlı adam, sağlığına kavuşmasına yardımcı olan Opr. Dr. İsmail Başyiğit ve ekibi ile Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi yöneticilerine teşekkür etti. Ekibiyle birlikte ameliyatı gerçekleştiren Opr. Dr. İsmail Başyiğit, kalbin 10 damarının aynı anda değiştirilmesi vakasının dünyada ve Türkiye'de ender bir olay olduğunu söyledi.
Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ferhat Günaydın, Koşuyolu Kalp Cerrahisi Merkezi'nden getirilen kalp cerrahisi ekibiyle hastanelerinde başarılı operasyonlar yapıldığını belirterek, "Vatandaşlarımız artık İstanbul, Ankara ve İzmir'e kalp ameliyatı olmak için gitmesine gerek kalmadı. Hastanemizde her türlü kalp ameliyatı başarılı bir şekilde yapılmaktadır" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.