"Irkçılığa ve Milliyetçiliğe dur de"

"Irkçılığa ve Milliyetçiliğe dur de"

"Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur De!" grubu, İstanbul'da 7 Haziran Cumartesi günü "Dur De" adı altında bir forum düzenleyecek.

"Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur De!" grubu, İstanbul'da 7 Haziran Cumartesi günü "Dur De" adı altında bir forum düzenleyecek.

Kısa film gösterimi yapılacak etkinlikte Kardeş Türküler konser verecek, aktivistler konuşacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada "Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur De! grubu 301'e, darbelere, e-muhtıralara, y-muhtıralara, Ergenekonlara Dur De! demek için 7 Haziran Cumartesi günü herkesi tütün deposuna çağırıyor" denildi.

Cumartesi saat 17.00'de 'Lüleci Hendek Caddesi 12, Tophane' adresinde gerçekleştirilecek etkinliğin programı ise şu şekilde:


"17.00 - 19.00 Aktivistler konuşuyor
19.00 - 19.30 Kısa film gösterimi
19.30 - 20.30 Kardeş Türküler (Vedat Yıldırım ve arkadaşları)"


Bu arada, kampanyaya bugüne kadar destek veren ve bir bölümü foruma katılacak olan kişilerden bazıları ise şu şekilde açıklandı:

"Ahmet İnsel, Aydın Cıngı, Ayhan Bilgen, Ayşe Buğra, Ayşe Hür, Baskın Oran, Bilge Contepe, Bülent Somay, Cengiz Alğan, Doğan Tarkan, Eren Keskin, Ergin Cinmen, Erol Kızılelma, Etyen Mahçupyan, Ferhat Kentel, Fethiye Çetin, Funda Ata, Hakan Tahmaz, Harun Tekin, Hilal Kaplan, Kadir Cangızbay, Kerem Kabadayı, Lale Mansur, Mehmet Ali Alabora, Metin Boran, Musa Çam, Mustafa Alabora, Osman Kavala, Ömer Madra, Pelin Batu, Ragıp İncesağır, Roni Margulies, Saruhan Oluç, Sebahat Tuncel, Selim Deringil, Sinan Özbek, Şebnem Korur Fincancı, Şevval Sam, Tayfun Mater, Turgay Oğur, Turgut Tarhanlı, Ufuk Uras, Ümit Şahin, Yetkin Dikinciler, Yıldız Ramazanoğlu, Yıldıray Oğur, Yıldız Önen, Zeynep Tanbay.


Kurum ve kampanyalardan bazıları:
Küresel Eylem Grubu, BarışaRock, Genç Siviller, Mazlum-Der, Sizil Toplum Geliştirme Merkezi, İnsan Hakları Ortak Platformu, Heinrich Böll Stiftung Derneği, Sosyal Demokrasi Vakfı, Türkiye Yeşilleri."


Konuyla ilgili daha geniş bilgi almak ve iletişim kurmak isteyenlerin "0535-885 76 15 veya 0555-816 78 33" telefon numaralarını arayabilecekleri ve "www.durde.org" internet sitesini ziyaret edebilecekleri kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.