ilk etapta 3 yataklı olarak açıldı

ilk etapta 3 yataklı olarak açıldı

Palyatif bakım servisinin Gürgentepe ilçemize hayırlı olmasını diliyorum diyen Müdür Tüzün, “Gürgentepe İlçe Devlet Hastanemizle birlikte il genelinde toplam 120 yatak ile palyatif bakım hizmeti vereceğiz.

GÜRGENTEPE İLÇE DEVLET HASTANESİNDE ALT YAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN PALYATİF BAKİM SERVİSİ İLK ETAPTA 3 YATAKLI OLARAK VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNULDU.

Ordu İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Dursun Tüzün açılan palyatif bakim ile ilgili bazı bilgiler paylaştı.

Palyatif bakımın tıp literatüründe, yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesi yolları ile yaşam kalitesini arttıran bir yaklaşım olduğu söyleyen Tüzün, “Ordu genelinde palyatif bakım servislerinin açmaya ve var olanların da kapasitelerini artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Palyatif bakım servisinin Gürgentepe ilçemize hayırlı olmasını diliyorum diyen Müdür Tüzün, “Gürgentepe İlçe Devlet Hastanemizle birlikte il genelinde toplam 120 yatak ile palyatif bakım hizmeti vereceğiz. Amacımız palyatif bakım kapasitemizi üst seviyelere çıkarmaktır.” dedi.

gurgentepedepelyatifbakimacildi.pnggurgentepedepelyatifbakimacildi-001.pnggurgentepedepelyatifbakimacildi-002.pnggurgentepedepelyatifbakimacildi-002.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.