Giresun'da sel gitti bozuk altyapı kaldı

Giresun'da sel gitti bozuk altyapı kaldı

Giresun Belediye Başkanı Hurşit Yüksel, sel afeti sebebiyle meydana gelen olumsuzlukların siyasi malzeme yapılmasının çok yanlış olduğunu söyledi.

Giresun Belediye Başkanı Hurşit Yüksel, sel afeti sebebiyle meydana gelen olumsuzlukların siyasi malzeme yapılmasının çok yanlış olduğunu söyledi.


Başkan Yüksel, Giresun'da geçen hafta sonu meydana gelen sel afeti sonrası yaşanan olumsuzlukların siyasi malzeme yapılmasının yanlış olduğunu ifade etti.

Belediyeyi eleştirenlerin, üretici fikirlerle beraber çözüm üretici fikirleri ortaya koymadıklarını belirten Yüksel, daha önce belediyeyi yönetenlerin de alt yapı konusunda proje üretemediklerini ileri sürerek şunları söyledi:


"Dönemimizde yaklaşık 70 kilometre yağmursuyu ve kanalizasyon şebekesi döşenmiştir. Bu afete rağmen şehir içi, Teyyaredüzü, Cezaevi önü, Otogar ve SSK önü, Hacı Siyam Mahallesi gibi yerlerde hiç sorun yaşanmamıştır.

Doğal olarak bu tür afetlerde bazı ev ve işyerlerini su basmıştır. Anca daha önceki dönemlerde verilen inşaat ruhsat izni nedeniyle düşük kod verilen işyerleri ve ev girişleri kaldırımın altında kalmıştır."


Sel afeti nedeniyle zarara uğrayan vatandaşların mağduriyetinin giderileceğini ifade eden Hurşit Yüksel, "Giresun'da yaşayanlar çok iyi bilirler. Bundan 5-10 yıl önce metrekareye 60-70 kilogram yağış düştüğünde araç ve gereç yetiştiremeyenler şimdi bizi eleştiriyorlar. Eleştiri yapanların hafızalarını geçmişe dönük düşünmeye ve adil davranmaya davet ediyorum" diye konuştu.


AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Nurettin Karan da, yaşanan doğal afetin siyasi tartışma konusu yapılmasının etik olmadığını vurguladı. Belediye yönetimini eleştirenlerin geçmiş dönemle bu dönem yapılanları kıyaslamaya davet eden Karan, "Belediye Başkanı Yüksel, 4 yıl gibi aslında kısa sayılabilecek bir zaman zarfında çok önemli altyapı hizmetleri gerçekleştirdi.

Bizi eleştirenlere şunu hatırlatmak isteriz ki, belediye bu altyapı hizmetlerini gerçekleştirmemiş olsaydı, her halde Giresun bugün içinden
çıkılamaz bir hal alırdı" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.