Festivalde 195 numara ayakkabı

Festivalde 195 numara ayakkabı

Ordu'nun Ünye ilçesinde düzenlenen "16. Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali"nde, bir ayakkabıcının yaptığı 195 numaralı ayakkabı büyük ilgi gördü.

Ordu'nun Ünye ilçesinde düzenlenen "16. Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali"nde, bir ayakkabıcının yaptığı 195 numaralı ayakkabı büyük ilgi gördü.

Festival kapsamında açılan kalaycılık, çamurdan yapılan vazolar ve çömlekler, kendirden yapılan iplerin yer aldığı sergide en çok ilgiyi çapulacılık mesleğini 80 yıldan fazla icra eden Mustafa Kalafat'ın yaptığı 195 numaralı ayakkabı gördü.

Sergiyi gezen Kaymakam Osman Günaydın ile Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, 195 numaralı ayakkabıyı görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Daha önceki yıllarda, 103 ve 105 numara mest yapan Kalafat, 195 numara geçmeli iskarpini 3 ay içerisinde tamamladığını belirterek, "Beni en fazla zorlayan taraf, ayakkabının kalıbı oldu" dedi.

Başkan Arpacıoğlu'nun Ünye Müzesi'nde sergilemek üzere 195 numaralı ayakkabıyı istemesi üzerine Kalafat, "Eğer müzeye koyacaksanız ayakkabıyı veririm" karşılığını verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.