Erkek hemşire adayından ilginç soru

Erkek hemşire adayından ilginç soru

Ordu'da, '12-18 Mayıs Hemşireler Haftası' nedeniyle düzenlenen panelde erkek hemşire adayları 'hemşire' isminin değiştirilmesini istedi.

Ordu'da, '12-18 Mayıs Hemşireler Haftası' nedeniyle düzenlenen panelde erkek hemşire adayları 'hemşire' isminin yerine başka bi isim kullanıp kullanılmayacağını sordu.

  Ordu Devlet Hastanesi Konferans Salonu'nda yapılan ve hemşire Cemile Karagöl'ün yönettiği panele Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Erbil, Hemşireler Derneği Başkanı Nigar Bağdatlıoğlu, Sağlık Meslek Yüksek Okulu Öğrencisi Ebru Karakaş ve hemşire Emel Duran konuşmacı olarak katıldı. Konuşmacılar kendilerini tanıttıktan sonra herhangi bir konuda konuşma yapmak yerine, paneli izleyen öğrencilerin sorularına cevap vermek istediklerini belirtti.

Bunun üzerine ilk soruyu Sağlık Meslek Yüksekokulu'nda öğrenim gören bir erkek hemşire adayı sordu. Erkek hemşire adayı, 'hemşire isminin kız kardeş anlamına geldiğini, kendilerinin erkek olmalarından dolayı bu ismin değiştirilip değiştirilemeyeceğini' sordu.

 Salonda şaşkınlığa sebep olan soruyu, Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Erbil cevaplandırdı. Hemşire sıfatının tüm dünyada kabullenildiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Erbil, "Hemşirenin anlamı ne olursa olsun önemli olan meslek oluşudur.

Toplumun ihtiyaç duyduğu bir meslektir. Göğsünüzü gere gere 'ben hemşireyim' deyin" dedi.

   Bu arada oturum başkanı Cemile Karagöl, erkek hemşire adayına 'Yoksa utanıyor musunuz?' diye sorunca hemşire adayı ise 'hayır' cevabını verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.