"En-Ver" Gözlügöl'ü ziyaret etti

"En-Ver" Gözlügöl'ü ziyaret etti

Enerji verimliliğini en etkili biçimde anlatabilmek amacıyla 'En-Ver' adında oluşturulan çizgi karakter Gözlügöl’ ü ziyaret etti.

Enerji verimliliğini en etkili biçimde anlatabilmek amacıyla 'En-Ver' adında oluşturulan çizgi karakter ve tanıtım grubu, Ordu Valisi Dr. Said Vakkas Gözlügöl ve Belediye Başkanı Seyit Torun'u makamında ziyaret etti.

Kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile toplumun tüm kesimlerinde enerjiyi verimli kullanma bilincini uyandırmak ve çeşitli faaliyetlerle ülke genelinde enerji verimliliği konusunu gündemde tutmak amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nca başlatılan kampanya kapsamında projenin çizgi kahramanı haline gelen En-Ver karakteri ve tanıtım grubu temsilcileri bir takım etkinliklerde bulunmak için Ordu'ya geldi.

Enerji Verimliliği Tanıtım Grubu ve beraberindeki En-Ver, Ordu'ya geldikleri ilk gün Ordu Valisi Dr. Said Vakkas Gözlügöl ve Belediye Başkanı Seyit Torun'u makamlarında ziyaret ederek hediyeler verdi. Ordu Valisi Dr. Said Vakkas Gözlügöl, genç neslin enerji verimliliği bilinciyle büyümesinin çok önemli olduğunu ve En-Ver'e çok fazla iş düştüğünü söyledi.

Refah seviyesi yüksek ülkelerde enerji verimliğinin üst seviyelerde olduğuna işaret eden Vali Gözlügöl, "Enerji verimliliği, doğanın en başta da insanların kendine olan saygısıdır" dedi.

Proje Organizatörü Fügen Derinöz de, En-Ver'in enerjinin verimli kullanabilmesi ve anlatabilmesi için sürekli koşacağını söyledi. En-Ver'in özelikle okullarda çok sevileceğini belirten Derinöz, "Şirin ve yerinde duramayan yapısıyla En-Ver'in çocuklar tarafından çok sevileceğine inanıyoruz.

Çocuklar ve aileleri üzerinde etki uyandırmak, farkındalık oluşturmak ve toplum kesimlerini enerji verimliliği konusunda daha bilinçli hale getirecek bilgilendirici ve eğitici anlatımlarda bulunmak En-Ver kampanyasının temel unsurları olmuştur" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.