EMEP, “SİYONİST İSRAİL’İ KINAMAK YETMEZ, TÜM İLİŞKİLER KESİLMELİ.”

EMEP, “SİYONİST İSRAİL’İ KINAMAK YETMEZ, TÜM İLİŞKİLER KESİLMELİ.”

Poyraz açıklamasında Siyonist İsrail’in emperyalistler tarafından desteklendiğini, tek adam yönetiminin açık tavır gösteremediğini belirterek, “Hastaneye bile bomba atacak kadar gözü dönmüş katliamcı Siyonist İsrail devletine karşı yalnızca kınamak yetmi

EMEP, “SİYONİST İSRAİL’İ KINAMAK YETMEZ, TÜM İLİŞKİLER KESİLMELİ.”

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Filistin’de bir hastaneye atılan bombanın Siyonist İsrail’in desteklenmesinden kaynaklı olduğunu belirterek, “Filistin halkının yanındayız.” dedi.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz,”1948’de Filistin halkını zorla yerinden edip bugün bu halkı kuşatılmış bir biçimde yaşamaya zorlayan Siyonist İsrail devletikatliamları sürdürüyor. Gazze halkı çocuk kadın demeden sürgüne zorlanıyor.” diyerek katliama tepki gösterdi.

Filistin işgal edildi

Poyraz açıklamasında Siyonist İsrail’in emperyalistler tarafından desteklendiğini, tek adam yönetiminin açık tavır gösteremediğini belirterek, “Hastaneye bile bomba atacak kadar gözü dönmüş katliamcı Siyonist İsrail devletine karşı yalnızca kınamak yetmiyor. İki tarafa eşit davranarak seslenmek doğru değil. Ortada Filistin topraklarının işgali ve bir ulusun yok edilişi, katledilişi var.

Emek Partisi olarak Siyonist İsrail devletinin soykırıma varan katliamlarına karşı yaptırımların zorunluluğunu bir kez daha vurguluyoruz. Tek adam rejiminin İsrail’le ekonomik, siyasi, sosyal ilişkileri sürdürmesi iktidarın kimden yana olduğunu da göstermektedir. ABD, AB ve diğer emperyalistlerin, işbirlikçi iktidarların tavırları Siyonist İsrail’den yana. Ve bu saldırıların arkasında emperyalistlerin pazar kavgası olduğunu da biliyoruz.

Filistin halkına sahip çıkmanın göstergesi, Siyonist İsrail devletiyle olan tüm siyasi, ticari, sosyal ilişkilerin kesilmesi; yapılan antlaşmaların iptal edilmesidir. Başkası timsah gözyaşlarıdır.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.