EMEP, "EĞİTİMDE LAİKLİK YOK EDİLİYOR."

EMEP, "EĞİTİMDE LAİKLİK YOK EDİLİYOR."

Ordu Valiliğinin bir kararı ile Fatsa'da başlatılması istenen Müftülüğün okullara imam görevlendirmesinin kabul edilebilir olmadığını belirten Emek Partisi Fatsa İlçe Başkanı Ertan Kabadayı, "CEDES projeleriyle eğitimde laikliğin yok edilme adımlarına

EMEP, "EĞİTİMDE LAİKLİK YOK EDİLİYOR."

Emek Partisi Fatsa İlçe Başkanı Ertan Kabadayı, Fatsa'da okullara Müftülük aracılığıyla başlatılmak istenen" Gençliğe Değer Projesi" uygulamasını laiklik karşıtı bir girişim olarak değerlendirdi ve tepki gösterdi.

emek-partisi-fatsa-ilce-baskani-ertan-kabadayi.jpeg

Ordu Valiliğinin bir kararı ile Fatsa'da başlatılması istenen Müftülüğün okullara imam görevlendirmesinin kabul edilebilir olmadığını belirten Emek Partisi Fatsa İlçe Başkanı Ertan Kabadayı, "CEDES projeleriyle eğitimde laikliğin yok edilme adımlarına yenisi eklendi. Muftülüğün gönderdiği her imama 10 öğrenci verilmesi isteniyor. Demek ki okullar imamla doldurulacak. Gerekçe de "milli ve manevi değerler" adı altında tek mezhep üzerinden din eğitimi vermektir. Bu uygulama laikliğe sıkılan kurşundur. İnanç özgürlüğüne saldırıdır. İktidarın tek mezhep üzerinden dini kurallarla yaşama müdahale çalışmasının bir parçasıdır. Cumhuriyetin 100. yılında karşılaşılan bu girişim, demokratik, laik, halkçı bir sistem mücadelesinin önemini bir kez daha göstermektedir." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.