Emek Partisi Ordu İl Örgütü ilçe genel kurullarını tamamladı, 25 Kasım’da İl Genel Kurulunu yapacak.

Emek Partisi Ordu İl Örgütü ilçe genel kurullarını tamamladı, 25 Kasım’da İl Genel Kurulunu yapacak.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Emek Partisi olarak 10. Olağan Genel Kurulu sürecini yaşıyoruz. Ekim ayında ilçe genel kurulları yapıldı. Kasım’da il, Aralık ayında da Genel Merkez Genel Kurulumuz yapılacak. Bu kapsamda Altınordu, Gülyalı, P

EMEK PARTİSİ İLÇE GENEL KURULLARINI TAMAMLADI

Emek Partisi Genel Merkez 10. Olağan Genel Kurulu öncesi ilçe ve il genel kurulları yapılıyor. Emek Partisi Ordu İl Örgütü ilçe genel kurullarını tamamladı, 25 Kasım’da İl Genel Kurulunu yapacak.

img-5651.jpeg

Genel Kurullarıyla ilgili bilgi veren Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Emek Partisi olarak 10. Olağan Genel Kurulu sürecini yaşıyoruz. Ekim ayında ilçe genel kurulları yapıldı. Kasım’da il, Aralık ayında da Genel Merkez Genel Kurulumuz yapılacak. Bu kapsamda Altınordu, Gülyalı, Perşembe, Ulubey, Gürgentepe, Gölköy, Çamaş ve Fatsa ilçe örgütlerimiz genel kurullarını yaparak hem yönetim kurullarını yenilediler hem de il genel kurul delegelerini seçtiler. Ordu İl Genel Kurulumuzu 25 Kasım Cumartesi günü yapacağız.” dedi.

Genel Kurullarda güçlenerek çıkacağız

Parti organlarında yer almanın bir görev olduğunu vurgulayan Poyraz, “Emek Partisi kuruluş sürecindeki anlayışını sürdürüyor. Her genel kurul geçmişin değerlendirmesini yapıp yeni dönemde yapılacaklarını planlama yeri olarak görüyoruz. Dünya kan gölü, mazlum halklar emperyalistlerin sömürüsü altında, her tarafta sömürgelerini çoğaltma savaşları çıkarıyorlar. Ülkemizde açlık, yoksulluk sınır tanımıyor. Adalet, demokrasi; hak ve özgürlükler konusunda tek adam yönetimi altında yoksunlukları yaşıyoruz. Emek demokrasi güçlerinin birleşik mücadelesini örgütlenme konusunda istediğimiz durumda değiliz. İki burjuva blok arasındaki kayıkçı kavgası ile halk bir algı operasyonuyla mücadeleden koparılmak isteniyor. Bu gerçekleri bilerek kongremizde yeni süreçteki görevlerimizi üstlenerek başta emek ve demokrasi güçlerinin birliğini sağlanması için çalışmalarımız sürecek; bunu demokratik laik, eşit hakları güvenceye alacak olan Demokratik Halk İktidar mücadelesini büyüteceğiz.” dedi.

Siyaset meslek değil

Emek Partililer olarak siyaseti meslek olarak görmediklerini belirten Poyraz, “Emek Partisi başkanı ya da yöneticisi olmak bir ayrıcalık değil. Siyaseti meslek olarak görmüyoruz. Bizler partinin işçisiyiz. Görev yaparız ve görevi devretmesini de biliriz. Parti başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği ya da milletvekilliği geçici ve görev yapma yerleridir. İlçe genel kurullarımızın çoğunda ya başkan ya da yönetim kurulu üyeliklerinde yeni arkadaşlarımız görev aldı. 25 Kasım’da yapacağımız İl Genel Kurulunda da bunu yapmak istiyoruz. Bunu üyelerimize duyurduk. İl Genel Kurulumuzda eksikliklerimizi de ortaya koyarak, yeni süreçte Ordu’da Emek Partisi’ni daha da büyüteceğiz ve emek ve demokrasi mücadelesinin büyütülmesinde sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.