Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, “Yerel seçim için aday adaylık yarışı geçim derdinin önüne geçmemeli.” dedi.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, “Yerel seçim için aday adaylık yarışı geçim derdinin önüne geçmemeli.” dedi.

Aralık ayının işçi ve emekçiler için önemli olduğunu belirten Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, “Aralık ayındaki asgari ücret ve bütçe görüşmeleri işçilerin, emekçilerinin, emeklilerin 2024 yılı ücret ve maaş durumunun belirleyecek. Asgari ücretin

EMEP, “HALKIN DERDİ SEÇİM DEĞİL GEÇİM”

​Asgari ücret ve bütçe görüşmeleri en önemli güm diyen Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, “Yerel seçim için aday adaylık yarışı geçim derdinin önüne geçmemeli.” dedi.

yasinuzunemep.jpeg

​Aralık ayının işçi ve emekçiler için önemli olduğunu belirten Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, “Aralık ayındaki asgari ücret ve bütçe görüşmeleri işçilerin, emekçilerinin, emeklilerin 2024 yılı ücret ve maaş durumunun belirleyecek. Asgari ücretin belirlenmesini Asgari Ücret Tespit Komisyonu’na, 2024 bütçesini de Meclis görüşmelerine havale edemeyiz. Edersek çıkan sonuç işçi ve emekçilerin aleyhine olacaktır. Bu zamana kadar böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak. Bu nedenle 2024 yılındaki ücretlerimiz ve bütçeden payımızın ne kadar olacağını belirlenmesinde taraf olmak zorundayız.” dedi.

​Sesimizi birlikte yükseltelim

​Uzun, haklarımız için verilecek mücadelenin birlikte verilmesinin önemine de değinerek, “Emekten, demokrasiden yana partiler, sendikalar, odalar, dernekler kendilerince mücadele etmeye çalışıyorlar. Ancak biliyoruz ki, dağınık ve parça parça verilen mücadelelerden olumlu sonuç çıkmıyor. Sürenin kısalığı ve önemi de dikkate alındığında birlikte mücadele vermenin zorunluluğu da ortaya çıkmaktadır. Yürüyüşleri, mitingleri önemsiyoruz ancak parça parça değil; tüm emek ve demokrasi güçleri işçileri ve emekçileri birleştirerek mücadeleyi büyütmelidir. Emek Partisi olarak ilimizde de bunun başarılması için üzerimize düşeni yapacağız.” dedi.

​Açıklanan enflasyon doğru değil

​Açıklanan Kasım ayı enflasyonunun da gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Uzun, “Her ay olduğu gibi Kasım ayı enflasyon rakamları da doğru değil. TÜİK yıllık enflasyonu yüzde 62 açıklarken ENAG yüzde 129 açıklıyor. İşçi ve emekçilerin ücretlerinin-maaşlarının belirlenmesinde önemli bir gösterge olan enflasyon oranını düşük göstermeyi bilerek yapıyorlar. İşçi ve emekçilerin alım gücü düşüyor, sürekli yoksullaşıyorlar. Asgari ücret ve bütçe görüşmeleri başlamadan sesimizi yükseltmek zorundayız. İşçileri ve emekçileri, emeklileri, üretici köylüleri birleşik mücadeleye çağırıyoruz. Emek Partisi olarak seçimireddetmeden; seçim tartışmalarının geçim sorununun önüne geçmemesi için mücadelemiz sürecek. Yaşanabilir bir asgari ücret ve halkçı bütçe için sesimizi yükselteceğiz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.