​Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “İsrail Siyonizm’ine karşı Filistin halkının yanındayız.” dedi.

​Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “İsrail Siyonizm’ine karşı Filistin halkının yanındayız.” dedi.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Filistinlilerin yıllardır İsrail Siyonizm’inin zulmü altında topraksız, vatansız kaldıklarını ve katledildiklerini belirterek,“İsrail Siyonizm’i yıllardır Filistin halkının en meşru haklarına bile saldırganlıkl

EMEP, "SAVAŞ VE ÇATIŞMALARA SON VERİLMELİDİR"

​Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “İsrail Siyonizm’ine karşı Filistin halkının yanındayız.” diyerek İsrail’le ekonomik, siyasi ve askeri ilişkilerin kesilmesini istedi.

img-3857.jpegEmek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Filistinlilerin yıllardır İsrail Siyonizm’inin zulmü altında topraksız, vatansız kaldıklarını ve katledildiklerini belirterek,“İsrail Siyonizm’i yıllardır Filistin halkının en meşru haklarına bile saldırganlıkla cevap vermiş, Filistin ve İsrail meselesi emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin bölgede siyasi güç olma emellerinin zemini olmuştur. Bugün için Hamas'ın başlattığı, İsrail'in savaş çağrısı olarak karşıladığı sıcak çatışma bölge halklarına yine ölüm, kan ve gözyaşı olacak. Emperyalist devletlerin güdümünde gerçekleşen her eylem, bu eksende tercih edilen her politika egemen güçlere ve devletlere hizmet demektir. Emperyalistler elini halkların üzerinden çekmeli, İsrail işgal ettiği topraklardan çekilmeli, Filistin halkının demokratik hakları tanınmalı, savaş ve çatışmalara son verilmelidir.” dedi.

İsrail’e yaptırım uygulanmalı

Sivil halkların katledilmesinin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Poyraz, “Savaşlarda kadın, erkek; yaşlı, çocuk olarak sivil halk katlediliyor. Bunu kabul edemeyiz. Filistin halkının haklarının korunmasının birinci koşulu İsrail Siyonizm’ine karşı yaptırımlar uygulamaktır. Bu nedenle Türkiye hükümeti Filistin sorununda iki yüzlü politikaları bırakmalı, İsrail ile askeri, ticari, siyasi tüm ikili anlaşmalardan çekilmeli, bölgede çatışmaların ve siyasi gericiliklerin kaynağı olan güçlerle iş birliğinden vazgeçmelidir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.