EMEK PARTİSİ: HALKIN SESİNE KULAK VERİN!

EMEK PARTİSİ: HALKIN SESİNE KULAK VERİN!

Emek Partisi Ordu İl Örgütünde otopark talebi için açıklama yapan muhtarlara destek geldi. Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Uzun, “Halkın seçtiği muhtarların sesini duyun ve ranta dayalı keyfi yönetim anlayışını terk edin.

EMEK PARTİSİ: HALKIN SESİNE KULAK VERİN!

​Emek Partisi Ordu İl Örgütünde otopark talebi için açıklama yapan muhtarlara destek geldi. Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Uzun, “Halkın seçtiği muhtarların sesini duyun ve ranta dayalı keyfi yönetim anlayışını terk edin. En az 2000 araçlık otoparkı planlayın.” çağrısı yaptı.emep-19eylul-muhtaraciklamasi.jpeg

​Millet bahçesi yapılmak istenen yıkılan 19 Eylül Stadyumu alanında basın açıklaması yapan Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Örgütü Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Uzun, “Cuma günü bir grup Altınordu merkez muhtarı “Millet Bahçesi” projesi içinde yapılmak istenen otoparkın araç sayısının yetersizliğine dikkat çeken basın açıklaması oldu. Emek Partisi olarak muhtarlarımızın çağrısına katılıyoruz.

​Altınordu ilçemizin merkez mahallelerinden özellikle Şarkiye, Bucak, Selimiye, Düzmahalle otopark yetersizliğinden yaşanmaz hale geldi. Mahallelerde sokaklar otopark oldu. Mahalleler itfaiye ya da ambulansın giremeyeceği duruma geldi. Bu nedenle muhtarlar mahallelerinin yaşanabilir hale gelmesi için otopark sorununun çözümünü istiyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi halkın seçtiği muhtarların çığlığını duymalı ve çözüm üretmelidir.” dedi.

​En az 2000 araçlık otoparka gereksinim var

​Açıklamasında otopark gereksinimine değinen Uzun, “Şu an Millet Bahçesi projelerinde eleştirilerimiz olsa da otopark sorununu çözmek için yapılan projeyi fırsata çevirmek gerekmez mi? Millet bahçesi projesinde 2000 araçlık otopark planlanıyordu ancak nedense araç sayısı 471’ye düşürülmüş. Bu nasıl bir anlayış ki, sözlerinde durmuyorlar. Özellikle Altınordu ilçemizde merkezin rahatlaması için en az 2000 araçlık otoparka acilen gereksinim var. Gereksinim var çünkü, cadde otoparklar kaldırılarak trafik sıkışıklığı giderilmeli ve insanlar şehir içinde de güvenle bisikletlerini kullanabilmeliler. Sahildeki deniz manzaralı otopark yeşil alan yapılarak halkın kullanımına açılmalı ki yaşanabilir şehir için bir adım atılmış olsun.

​Ordu Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin yaşanabilir bir şehir için paraları deniz dolgularına harcayacağına önceliklerin planını yapmalı. Otopark gereksinimi de en önceliklerdendir. Bir kez daha vurguluyoruz ki, Ordu Büyükşehir Belediyesi muhtarların sesine kulak versin ve en az 2000 araçlık otopark planını hemen yapsın.” dedi.

​Önceliklerimizi tartışalım

​Belediye yönetiminin halka sormadan ranta dayalı projeler yaptığını belirten Uzun, “Projeleri halkla tartışmadan rant amaçlı yapılınca tartışmalar da son bulmuyor. Yapılacak projede öncelikler belirlenmeli. Gereksiz olanlar yerine aciliyeti olanlar yapılmalıdır. İşte demokratik işleyişe sahip bir KENT KONSEYİ gereksinimi bir kez daha kendini gösterdi. Ancak OBB yönetimi halka kulaklarını tıkamış. “DÜŞÜNEN ÜRETEN YARIŞAN ORDU” slogandan başka bir anlamı yok. Bu sloganın boş oluşunun göstergelerinden biri de otopark sorunu.

​Ordu Büyükşehir Belediye Başkanına sesleniyoruz: Halkın seçtiği muhtarların sesini duyun ve ranta dayalı keyfi yönetim anlayışını terk edin. En az 2000 araçlık otoparkı planlayın.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.