Elektirk zammı esnafın canını yakacak

Elektirk zammı esnafın canını yakacak

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Mustafa Arslan, elektrik zammının esnaf ve sanatkarlar üzerinde soğuk duş etkisi yaptığını söyledi.

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Mustafa Arslan, elektrik zammının esnaf ve sanatkarlar üzerinde soğuk duş etkisi yaptığını söyledi.

1 Temmuz 2008 tarihinden itibaren uygulamaya geçecek elektrik zammının esnaf ve sanatkarı çok fazla etkileyeceğini savunan Mustafa Arslan, bu oranda bir zammın kendilerini şaşırttığını ve hiç beklemedikleri bir zamla karşılaştıklarını belirtti.

Zam oranının küçümsenmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Arslan, elektrik ve petrole yapılan zamların tüm vatandaşları doğrudan etkilediğini dolayısıyla yeni zamların muhtemel olduğunu ileri sürdü. Özellikle yılbaşı itibariyle birçok esnaf ve sanatkarın kepenk
kapatma noktasına geldiğini ve bu zammın süreci hızlandıracağını savunan Arslan şöyle konuştu:


"Küresel ekonomideki darboğaz, sınır ötesi operasyon ve siyasal alanda gerginlikler karşısında olumsuz etkilenen esnaf son elektrik zammıyla nefes alamayacak duruma gelmiştir. Petrol ve elektriğe yapılan zamların bu kalemlerde kalması mümkün değildir. Tüm alanlarda yeni zamlar gelecektir. Üretimde çok büyük öneme sahip elektriğin bu oranda artması zaten darboğazda olan esnafı kepenk kapatmaya kadar sürükleyecektir."


Tasarruf yapılması amacıyla uygulanan zammın üretim alanında sadece büyük sıkıntılara yol açacağını ifade eden Arslan, "Esnaf ve sanatkarlar olarak bu oranda bir zam kesinlikle beklemiyorduk. Tasarruf edilmesi amacıyla zam yapıldığı söyleniyor. Türk insanı olarak tasarrufu pek fazla becerebildiğimiz söylenemez. Ancak fabrikalarda da söylenildiği gibi tasarruf yapılması da pek mümkün değil" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.